Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linksys WAG200G soft 1.01.06: jak go zmusić Static IP

22 Aug 2008 17:28 6542 5
  • Level 14  
    witam
    1) mam router WAG200G linksys, firmware 1.01.06. chciałbym żeby router "trzymal" przydzielone adresy IP w sieci lokalnej. w wiekszości routerów jest opcja static IP i można ustawić żeby router zawsze przydzielał konkretnemu MAC konkretny adres IP (potrzbuje ze względu na reguły port forwarding)
    komputery czasem nie są podłączane przez kilka dni a ich reguły muszą sie zgadzać i ciągle muszę zmieniać IP w konfiguracji routera. wiem ze wag200g nie ma chyba takiej opcji w swoim menu ale może jest jakiś alternatywny firmware?
    niestety nie moge wylączyć DHCP bo już bym to ustawił na "sztywno"

2) na stornie linksys'a max wersja to 1.01.06 a ja na elektordzie znalazłem wątek z wersją 1.01.08 czy ktoś to wrzucał w wag200g link tutaj: ftp://fen.pl/sterowniki/Linksys/Linksys%20WAG200G/?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Ustaw po prostu na komputerze ręcznie IP z poza zakresu przyznawanego przez DHCP i na nie przekieruj port(y).
  • Level 14  
    Chyba inaczej się na razie nie da. Dopóki nie będzie jakiegoś alternatywnego firmware.
    Niestety te komputery to laptopy i są w ruchu, nie mozna ich ustawić na sztywno bo gdzie indziej się nie podłączą do sieci.
    Ok, dzieki za pomoc.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Częściowym rozwiązaniem problemu może być ustawienie maksymalnie długiego czasu dzierżawy IP.
  • Level 13  
    Jesli w ustawieniach DHCP przydzielisz adresy ip do konkretnych adresów mac, to siłą rzeczy bedzie działać. Po tych ustawieniach router przydzieli uzytkownikowi adres który jest zapisany w tablicy ARP router, czyli numer karty skojarzy z adresem ip.
    Static IP oznacza to że router nie bedzie przydzielać adresów IP i nalezy je wpisywac recznie z zakresu od 2-254 dla klasy C 192.168.1.0.

Pozdrawiam i powodzenia
  • Level 10  
    TUTAJ masz stronę na której znajduje sie alternatywne oprogramowanie dla tego routera. Oprócz paru bajerów takich jak graficzne wykresy obciążenia, logowanie przez ssh i telnet jest także opcja statycznego dhcp. Rozwiąże to twój problem na pewno. Mam to oprogramowanie na moim routerku i nie ma z nim żadnych problemów, a komputery dostają zawsze te same adresy z puli dhcp.