Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak wykonać przejściówkę z DIN 4 na cinch

22 Sie 2008 18:06 7694 7
  • Poziom 11  
    Witam
    Chcę połączyć gramofon Unitry model Artur WG-903, ze wzmacniaczem. Wzmacniacz ma gniazda wejściowe typu cinch (2x), a gramofon ma gniazdo wyjściowe typu DIN 4. Jak wykonać taką przejściówkę. Proszę o opis połączenia pinów lub schemat.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    korkalhom napisał:
    Witam
    Chcę połączyć gramofon Unitry model Artur WG-903, ze wzmacniaczem. Wzmacniacz ma gniazda wejściowe typu cinch (2x), a gramofon ma gniazdo wyjściowe typu DIN 4.

DIN5

korkalhom napisał:
    Jak wykonać taką przejściówkę. Proszę o opis połączenia pinów lub schemat.
    pozdrawiam

http://www.hardwarebook.info/DIN_Audio
    Wyjście sygnału prawego kanału: styk 5.
    Wyjście sygnału lewego kanału: styk 3.
    Masa: styk 2.

Powodzenia.

GM
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Raczej jest to gniazdo DIN 5.więc 5-to wyjście kanału lewego,3-to kanał prawy. 2-środkowy wtyk to masa.Lecz żeby ten zestaw współpracował ze sobą prawidłowo, to wzmacniacz musi posiadać wbudowany przedwzmacniacz korekcyjny dla wkładki gramofonowej.
  • Poziom 11  
    Dzięki za błyskawiczną pomoc, tak pomyliłem się, jest to DIN 5. Zabieram się za lutowanie.
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    karel21 napisał:
    ...
    Lecz żeby ten zestaw współpracował ze sobą prawidłowo, to wzmacniacz musi posiadać wbudowany przedwzmacniacz korekcyjny dla wkładki gramofonowej.

Nie jest to prawdą. Gramofon WG-903 "Artur", ma na wyposażeniu wkładkę piezoelektryczną, której wyjścia można podłączyć do dowolnego wzmacniacza, wyposażonego w wejścia typu "AUX", "Tuner", "Tape In".
    Przedwzmacniacz korekcyjny RIAA, jest wymagany dla wkładek dynamicznych typu MM lub MC. Przedwzmacniacz lub wzmacniacz wyposażony w wejście "Phono".

GM
  • Poziom 11  
    Wszystko gra jak trzeba.
    Dziękuję

Dodano po 2 [minuty]:

apropos współpracy zestawu to Grzesiek ma rację. Ten gramofon grał poprzednio pod wejściem 'tuner' Ws 442
  • Poziom 27  
    Przepraszam, masz rację Mam Fryderyka G-620 i bez sprawdzenia typu gramofonu podałem swoje informacje.Zasugerowałem się swoim G-620 że on i wszystkie powyżej posiadały wkładki magnetyczne.