Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie KOMPUTER-TV

k0rdian 22 Aug 2008 20:30 4272 19
    k0rdian
    Level 17  
    Witam...

Kupilem przejsciowke z PC na TV... Wydałem na to wszystko ~60zl (Przejsciowka EURO i Kabel SVideo).
    Podłączyłem do TV i mam ostry obraz, wszystko ok, tylko nie mam koloru... Moze mi ktos wyjasnic, dlaczego? Ustawialem na PAL obraz itd...
    Podłączenie wygląda tak:

PC -> Kabel Svideo -> Euro -> TV

Telewizor:
    Samsung CB 20F12T 20"
    Karta Graficzna:
    GeForce 7600GT
    Kuzyn
    Level 16  
    Zobacz czy telewizor nie ma dwóch trybów. Dekoder podłączony do telewizora jest w kolorze w trybie AV, zaś jak podłączę komputer muszę ustawić w telewizorze tryb AV-S. Sprawdź, czy masz u siebie taką zmianę opcji.
    k0rdian
    Level 17  
    Nie mam. Mam tylko AV.
    Macosmail
    Level 34  
    Jeżeli TV nie obsługuje S-VIDEO po eurozłączu to koloru może nie być. W takim wypadku należy zastosować przejściówkę S-VIDEO --> COMPOSITE.
    Pozdrawiam.
    k0rdian
    Level 17  
    No zadziałało z tą przejściówką, tylko teraz jak jeden problem zniknął, to pojawił sie drugi.
    Zdarza się, ze komputer nie wykrywa mi drugiego monitora (w tym przypadku telewizora). Czym moze to byc spowodowane?
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    k0rdian wrote:

Zdarza się, ze komputer nie wykrywa mi drugiego monitora (w tym przypadku telewizora). Czym moze to byc spowodowane?

Pierwsza zasada to włączaj PC po włączeniu TV , jeśli PC zostanie włączony podczas gdy TV jest wyłączone to PC nie wykryje odbiornika .
    Geforce wykrywa TV tylko podczas startu PC , jeśli jednak chcesz mieć stale wykrywane TV to odszukaj w opcjach zaawansowanych ekranu , zakładkę jak na skrenie i włącz wymuszanie .

Połączenie KOMPUTER-TV
    k0rdian
    Level 17  
    Dziekuje slicznie.
    Przy okazji zapytam, czy moge jednoczenie ogladac programy z TV na komputerze?
    k0rdian
    Level 17  
    Posiadam karte telewizyjną w swoim kompie.
    k0rdian
    Level 17  
    Tylko jakichs programikow bym potrzebowal do tego chyba :D
    Przepraszam, ze mam 1000 pytan na sekunde, ale jestem całkowicie zielony w tych sprawach, bo nigdy sie nie bawilem w to :P
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Masz kartę TV , więc zapewne masz do niej odpowiedni program na CD od tej karty , dodatkowo musisz do niej podłączyć dobrą antenę - podaj model karty TV .
    Za pomocą tej karty można też oglądać w komputerze filmy z innych urządzeń - np. stacjonarne DVD , Magnetovid , kamera , czy nawet obraz z telewizora .

Kilka lat temu bawiłem się kartą TV Avermedia i udało mi się uzyskać jednocześnie obraz na TV z filmu odtwarzanego w komputerze , a w komputerze oglądałem w tym czasie obraz nadawany przez TV . Wymaga to dodatkowego kabla , ale możliwość jest :)
    k0rdian
    Level 17  
    Mialem tylko sterowniki do tego, a zadnych programow nie bylo. Karte TV mam wbudowaną w karcie graficznej (GeForce 7600GT)
    K!lleR
    Level 39  
    Myli kolega kartę telewizyją z kartą graficzną z wyjściem S-video.
    k0rdian
    Level 17  
    Nie, nie. Mialem napisane nawet na fakturze, ze karta graficzna z karta TV
    User removed account
    User removed account  
    k0rdian
    Level 17  
    Gigabyte GeForce 7600GT 256MB/128BIT GV-NX76T256D-RH

ViVo = Video In Video Out, wiec tak czy inaczej powinno sie dac ogladac TV na kompie
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    k0rdian wrote:
    Gigabyte GeForce 7600GT 256MB/128BIT GV-NX76T256D-RH

ViVo = Video In Video Out, wiec tak czy inaczej powinno sie dac ogladac TV na kompie

Oczywiście że się da - do tego celu jednak , potrzebny będzie inny kabel , oraz sterowniki ViVo - np: TE
    Należy mieć też na uwadze że nie wszystkie TV wysyłają obraz z tunera na wyjście SCART (pin19) .
    k0rdian
    Level 17  
    To jednak wole pooglądać sobie filmy z komputera na TV, niż z TV na kompie :) Nie chce mi sie z tym bawic. Wazne, ze jedno dziala, a wlasciwie bedzie dzialac, bo musze w poniedziałek kupić kabelki Comosite :D