Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tragiczny dźwięk z Kenwood KDC-W3041A i HELIX Dark Blue 62.1

saqul 22 Sie 2008 20:54 5195 11
  • #1 22 Sie 2008 20:54
    saqul
    Poziom 12  

Witam,

Posiadam taki zestaw audio w Peugeocie 405 model przed FL:

Radio:
    Kenwood KDC-W3041A

Opis:

- Wbudowane wyjście na subwoofer- osobna regulacja mocy i pasma przenoszenia subwoofera !!! (nowość)
    - Wbudowany filtr HPF- dzięki niemu można odkręcić moc "na maxa" i nie będzie żadnego "charczenia"
    - Zupełnie nowa zmodernizowana końcówka mocy 4x50W MosFet, rekordowa moc nominalna 4x30W RMS! (Pioneer ma 4x27W RMS, Sony 4x26W RMS)
    - Cyfrowy DOPALACZ BASU- Bassboost II - cyfrowo sterowany obwód wzmacnia bass czterokrotnie ale nie powoduje to wzrostu zniekształceń- czyli więcej basu bez charczenia!!!!
    - Wejście AUX na panelu- można podłączyć I-Poda albo inne zewnętrze źródło sygnału
    - Kenwood to najlepszy tuner radiowy UKF na Świecie!! Rekordowa czułość 0,7 microVolt !!!
    - Nowy panel-najlepsze materiały i wykonanie nieporównywalne z podobnymi modelami innych firm
    - Kenwood SUPREME system- cyfrowy system regenerujący jakość utworów mp3 do jakości CD-Audio
    - moc 4x 50W- końcówka typu MosFet zapewnia czysty i bardzo mocny bas bez dodatkowych wzmacniaczy 4x30W RMS to prawdziwy rekord!
    - Nowoczesny wyświetlacz fluorescencyjny Dot-Matrix
    - multicodec mp3/wma+
    - nowy 3 pasmowy korektor EQ3

Dane techniczne:

Moc wyjściowa 4 x 50W (4x30W RMS)
    Inteligentny tuner K3i
    Odczyt CD-R/RW
    Korekcja dźwięku system Q
    Wzmocnienie basu Bass Boost (2 stopniowe)
    Sterowanie subwoofera (poziom basu+ filtry LPF)
    Supreme (polepszanie jakości plików mp3)
    System RDS
    Wyświetlacz fluorescencyjny 14 segmentowy
    Wejście AUX
    Regulacja jasności

Głośniki:

HELIX Dark Blue 62.1

-średnica woofera: 165 mm
    -głębokość montażowa 61 mm
    -2-drożne, komponentowe
    -moc RMS/Max.: 50/100 W
    -impedancja: 4 ohm
    -pasmo przenoszenia: 60-22 000Hz
    -efektywność: 91dB
    -częstotliwość podziału: 4,0kHz
    -polipropylenowa membrana woofera

Problem:
    Po podłączeniu tego do kupy szczena mi opadła, ale nie z wrażenia tylko z politowania, gra to jak najtańszy chiński badziew, a wydałem ponad 500zł :cry: basy tragiczne nawet z funkcją podbicia, tak w ogóle to basów praktycznie nie ma, jedynie jak radio gra na max to coś tam dudni. Za to wysokie tony są aż za, muszę dać w menu na -4 żeby nie piszczały. Dziwne jest to że jak się patrzy na głośnik basowy to membrana nieźle chodzi, ale efektu brak..

Wszystko zamontowałem sam, na kablach OFC firmy thomson (2,5mm bas, 1,5mm sopran) każde połączenia lutowane. + i - wszędzie poprawnie podłączony. W zwrotnicach nic nie pomyliłem. Menu przewertowałem ze 100 razy w poszukiwaniu jakiś ustawień które by poprawiły tę sytuację.

Zastanawiam się czy kable nie są zbyt grube, bo nimi spokojnie żelazko na 230V można by zasilić...

0 11
  • #2 22 Sie 2008 21:04
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

weź jeszcze raz sprawdź polaryzację

też tak zawsze mówiłem ;)

0
  • #3 22 Sie 2008 21:10
    saqul
    Poziom 12  

pan dan sprawdzałem już 2 razy...

0
  • #4 22 Sie 2008 22:04
    BlueSystem
    Poziom 28  

wygluszenie jakies drzwi ? no i poczekaj az glosniki sie wygrzeją, zagra to napewno lepiej wtedy.

0
  • #5 22 Sie 2008 22:06
    powalla
    Moderator CarAudio

No to do 3 razy sztuka .....na próbę daj BALANCE na jeden kanał i ......bas się pojawi .........jak dasz na "środek" ,to bas znika >odwrócona polaryzacja .

PS;zakładam ,że podpiąłeś wszystko zgodnie z manualami

0
  • #6 22 Sie 2008 22:17
    saqul
    Poziom 12  

BlueSystem napisał:
    wygluszenie jakies drzwi ? no i poczekaj az glosniki sie wygrzeją, zagra to napewno lepiej wtedy.

Na razie nie wygłuszałem, maty leżą już w piwnicy, nie mam czasu, ale niebawem to zrobię.
    Dodam jeszcze że magnes głośnika jest tak duży że praktycznie zasłania całą dziurę technologiczną w drzwiach. Planuję powiększyć ten otwór i dać głośnik na dystansie mdf. Po tym wszystkim może się poprawi...
    Ale mimo wszystko podłączałem głośniki mojego brata, jakieś stare średniotonowe z opla astry i miały większy bas...

Ile czasu trwa to "wygrzewanie"??

Dodano po 1 [minuty]:

powalla napisał:
    No to do 3 razy sztuka .....na próbę daj BALANCE na jeden kanał i ......bas się pojawi .........jak dasz na "środek" ,to bas znika >odwrócona polaryzacja .

PS;zakładam ,że podpiąłeś wszystko zgodnie z manualami

Nic takiego nie ma jak opisujesz przy BALANCE - bas taki sam.
    Wszystko podpiąłem zgodnie z manualami i sprawdzałem później 2 razy, mogłem coś przeoczyć ale wątpię w to bardzo.

A co do tych kabli OFC nie uważacie że one są za grube?

0
  • #7 22 Sie 2008 22:31
    BlueSystem
    Poziom 28  

kilkanascie godzin, zamontuj porzadnie te glosniki, na dystansach i z wygluszeniem i wtedy zobacz jak grają, napewno sie poprawi.

0
  • #8 23 Sie 2008 10:03
    grzmac
    Poziom 1  

A tak poza tym wszystkim, to te głośniki porządnie zagrają dopiero pod wzmacniaczem. Nie wyciągniesz z nich 100% na samym radiu.

0
  • #9 23 Sie 2008 12:12
    mrluke
    Poziom 14  

to w sumie po co Helixy...? nie szkoda siana? moze cos tanszego do tej mocy...

0
  • #10 21 Wrz 2008 17:54
    pitbike
    Poziom 9  

już w jednym poscie pytałem, ale powtórzę ;)
    jak sprawdzić który to + a który - w kablu od radia? bo podobnie jest u mnie, z tym że drzwi wygłuszone, głośniki na dystansach, prawdopodobnie zła polaryzacja, choć powiedzmy że sprawdzałem empirycznie dwie możliwości i zostawiłem ta która subiektywnie lepiej grała :) No i teraz nie pamietam, te czerwone kable z czarnym paskiem podłączyłem do minusa, czy dobrze? drugi był cały czerwony. Jak to jest standardowo ?

0
  • #11 21 Wrz 2008 17:58
    powalla
    Moderator CarAudio

Nie ma znaczenia czy podłączysz plus do minusa lecz ważne jest aby oba zestawy były podłączone identycznie.

0
  • #12 07 Lis 2008 15:20
    dreszer
    Poziom 9  

mrluke napisał:
    to w sumie po co Helixy...? nie szkoda siana? moze cos tanszego do tej mocy...

Sorry za odswiezenie tematu, ale...
    W takim razie co bys polecal, aby radio wykorzystalo w pelni potencjal glosnikow?

0