Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia zablokowany zamek

przeme 22 Aug 2008 22:01 14803 4
    przeme
    Level 20  
    Witam.Mam poważny problem mianowicie w octavii zablokowały sie tylne lewe drzwi.Auto posiada zamek centralny i ele szyby.Nie mogę otworzyć drzwi ani ze środka samochodu ani z zewnątrz.Kiedy steruje pilotem od zamka w tych drzwiach nie słychać żeby pracował silnik.Jak rozebrać zamknięte drzwi?Sprawdzałem przewody które wchodzą do drzwi są ok .Dodam, że przycisk w drzwiach jest cały czas wciśnięty podnosi się tylko kiedy próbuje otwierać drzwi od środka samochodu ale kiedy puszcze klamkę przycisk wraca w położenie zamknięte.Może ktoś jest mi w stanie pomóc bo brak mi pomysłów jak rozebrać zamknięte drzwi.Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    przeme
    Level 20  
    Jak mogę sprawdzić siłownik rozpiąłem wtyczkę która wchodzi do drzwi mam tam kable brązowy czyli masa brązowo-czerwony te dwa przewody są grubsze jest jeszcze żółty i żółto-czerwony i czarny te są o mniejszym przekroju .Może da się zasterować siłownikiem podpinając osobne zasilanie tylko do których przewodów? Gdzie mogę znalezć schemat instalacji bo nie chcę uszkodzić czegoś.
    harnasx
    Level 22  
    wydaje mi sie że w Octawii zamki jak i inne sterowane są po sieci CAN to chyba "na krótko" siłownikiem nie otworzysz tego :(

ale sprawdzałeś czy nie da się otworzyć "ręcznie" - po odłaczeniu przewodów z drzwi?
    janusz2008
    Level 33  
    Pozostaje ci rwac tapicerke,oj,,,, beda szkody.