Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Winroute - udostępnienie problem

gregoryi 26 Feb 2004 08:06 13147 25
    gregoryi
    Level 15  
    Witam. Od razu piszę, że nie mam pojęcia jak to rozwiązać a na forum znalazłem same kłótnie. Mam WinXP i na nim zainstalowany WinRoute 4.25. Dwie sieciówki itd. System na drugim komputerze to Win98. Na Win98 jeżeli wysyłam ping na zewnątrz np. wp.pl to wszystko działa. Nawet IE rozwiązuje nazwę i zamienia na adres IP, ale nic się nie dzieje dalej. Strona nie zostaje pobrana, bardzo długo czeka, i wypisuje komunikat strona niedostępna. Myślałem, że coś nie tak i IE zainstalowałem GG też nie działa.
    granacik
    Level 22  
    wlacz IE narzedzia->opcje internetowe->polaczenia->ustawienia jak ustawisz od nowa proxy (automatycznie) to wszystko powinno chodzic sprawdz jeste w ustwaieniach karty czy masz wpisane poprawne DNSy
    gregoryi
    Level 15  
    Kolega ma dokładnie tak samo poustawiane tak jak ja tyle, że ma na drugim kompie ma WinXP i mu działa bez problemu. A jak ustawię proxy o czym piszesz to i tak nic nie daje.
    kezoj40
    Level 12  
    Po co winroute.W XP włącz udostępnianie połączenia.A jeśli koniecznie winroute to zobacz tutaj:http://ethernet.internetdsl.pl/windows/winroutepro.html
    elektryk
    Level 42  
    A może to kwestia dostawcy, że uniemożliwia takie praktyki?
    jiwaniuk
    Level 31  
    Spróbuj programem do podglądania pakietów sprawdzić (na karcie gdzie wchodzi Internet), czy przypadkiem TTL nie jest równy 1. Jeżeli tak, to WinRoute ci nie pomoże, bo pakiety wygasają na karcie z Internetem.

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
    zeberko
    Level 32  
    Pod Win98 wybierz z paska startu funkcję uruchom i wpisz winipcfg zobacz czy masz ustawienia takie jak wpisałeś dla połączenia sieciowego.
    Twój IP
    Maskę podsieci
    I bramkę
    Jeżeli jest OK to problem leży po stronie kompa z WinRoutem, jeśli nie to spróbuj funkcji odśwież, dalej przeładuj komp z W98 ostatecznie ustaw od nowa połączenie dla W98 tak by się komp przeładował. Zauważyłem że kolejność włączanie kompów też ma znaczenie (mam tak ustawione w mieszkaniu) pierwszy włączam komputer z W98 potem z XP nie ma problemów. Jak syn odpali na początku XP to zaczyna się taniec robię to, co wyżej jak nie to przeładowuję XP przy włączonym W98 przeważnie pomaga. Czasem jak się komp z XP wysypał od nowa trzeba było konfigurować połączenia sieciowe dla XP i W98 oraz WinRouta. Wyżej wymieniony układ działa u mnie od około 2 miesięcy i co jakiś czas pojawiają się problemy z komunikacją i parę ww. trików pozwala zapanować na tym, wyczuwa się, o co bryzga winę chyba ponosi tu WinZgroza ze stajni MałegoMiękiego.
    Pozdrawiam
    PS
    Konfiguracja WinRouta była opisana w Ekspercie z 2003 jak będą problemy będziemy dalej kombinować jak to rozgryźć.
    gregoryi
    Level 15  
    :arrow: zeberko
    Przeczytaj dokładnie pierwszą wiadomość. Wszystko jest ok. Poza pobieraniem strony nazwy są rozwiązywane.

Problem rozwiązałem. Myślałem, że Kerio Personal Firewall jest z tym kompatybilne, niestety nie. Otóż wyłączyłem firewall'a i zaczęło działać. Dzieki za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam
    zeberko
    Level 32  
    Trochę się rozpędziłem pewnie zasugerowałem się tematem postu.
    FireWall też mi przeszkadzał, a mam Nortona trzeba było mu tylko ustawić puszczanie dla nr IP dla obu kart tej co udostępnia net (komp XP) jak i dla karty w kompie z W98 i wszystko chodzi. Praca w sieci bez FW to spore ryzyko.
    Jano07
    Level 2  
    Witam! odgrzewam kotleta i licze na pomoc :) Mam bardzo podobny problem jak autor tego tematu z tym ze u mnie nie dzialaja pingi do www. Internet jest z kablowki. Modem polaczony sieciowka, adresy pobiera z dhcp. Kablowka pobrala moj numer karty sieciowej i tylko na tej jednej moge miec neta. druga sieciowka skonfigurowana dla sieci, siec jest na switchu i dziala poprawnie, ale niestety nie ma internetu na pozostalych komputerach. tak jak juz pisalem wyzej na pozostalych komputerach nie chodza pingi na www. dns to numer ip komputera gdzie zainstalowany jest winroute (192.168.0.1). jakie macie propozycje ?? moze kablowka blokuje udostepnienie internetu na pozostale komputery? jak to ominac ? jest jeszcze mozliwosc podaczenia modemu przez usb. czy to moze pomoc obejsc ewentualne zabezpieczenia kablowki ? i ostatnie pytanie na koniec :) co to sa te TTLy
    Quote:
    Spróbuj programem do podglądania pakietów sprawdzić (na karcie gdzie wchodzi Internet), czy przypadkiem TTL nie jest równy 1. Jeżeli tak, to WinRoute ci nie pomoże, bo pakiety wygasają na karcie z Internetem.
    Jakim programem sprawdzic te TTly ??

za pomoc z gory dziekuje

pozdrawiam
    jiwaniuk
    Level 31  
    Potrzebny jest do tego program Analizator Pakietów. Możesz go ściągnąć ze strony http://www.polito.it/ Trzeba go zainstalować na kompie , który udostępnia sieć, odpalić, próbować połączyć się z jakąś stroną (najlepiej z taką do której znasz adres IP), potem zatrzymać, zapisać złapane pakiety do pliku i przeglądając znaleźć parametr TTL. Gdy będzie równy 1 to "kicha" (powinien być 127 lub 63 lub jakaś inna wartość ale nie 1).

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
    elektryk
    Level 42  
    Jeszcze trzeba sprawdzić w drugą strone, bo dostawca może filtrować wszystkie pakiety przychodzące od klienta i wycinać wszystkie co mają "nietypowy" TTL (system operacyjne generują z reguły jakiś o wartości 64 albo 128).
    Jano07
    Level 2  
    a jak ja na wloskiej stronie mam znalezc Analizator Pakietow ? :)
    Brick_G
    Level 28  
    Jedyne co musisz zrobic to:

Uruchomic serwer DNS i wybrac opcje Forward DNS Queries (przekazuj dalej zapytania DNS), a takze na intefejsie (np. Karcie sieciowej) ktory posiada wyjscie na internet - zaznaczyc Perform NAT on all communication passing through (przprowadzaj NAT na calym ruchu przechodzacym przez urzadzenie), jesli chcesz na routerze (komputerze udostepniajacym polaczenie) rowniez miec dostep do internetu - zaznacz opcje Exclude this computer from NAT (wyklucz ten komputer z NAT).

Dobrym pomyslem jest uruchomienie serwera proxy i ustawienie dowolnego cache (im wiecej tym zasadniczo lepiej - gdyz zmniejsza sie ruch bezposrednio na interfejsie z polaczeniem do internetu) - oczywiscie tez bez przesady - Kerio rezerwuje cache od razu i znajduje sie on w 1 pliku. Jesli uruchomisz serwer proxy - wpisz w nim Parent Proxy (nadrzedny serwer proxy).

Pouusuwaj rowniez wszystkie zbedne interfejscy sieciowe w Kerio.
    Jano07
    Level 2  
    mialem juz to zrobione i niestety nie dziala. jak nazywa sie jakis program do analizowania pakietow ?
    jiwaniuk
    Level 31  
    Chyba już na tej stronie nie ma tego programu. W załączniku go masz oraz opis jak działa. W zipie jest spakowana strona skąd ściągnąłem ten program i dodatkowy program (jak zobaczysz włoska strona wcale nie jest włoska tylko po angielsku).

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
    Jano07
    Level 2  
    poradzilem sobie. oczywiscie bez waszej pomocy by sie nie obeszlo. dziekuje bardzo i pozdrawiam
    mardoq
    Level 14  
    Mam problem zainstalowałm ostatnio Winroute 6.0.8 i po cieżkich bojach go skonfigurowałem, ale nie mogę sie nadal połączyć z serwerami FTP poprzez TotalCommandera mam ustawiony proxy na porcie domyślnym 3128 i nie wiem jak skonfigurowac TotalCmd . a i jeszcze jedno nie dzila mi tez komunikator tlen z tym nowym pluginem Tlenofon. Pozdro
    Dominik Radomski
    Level 1  
    Witam!
    Ja rownież mam opisany wyżej problem, z tym ze juz sobie etherealem sprawdzilem ze przychodzace do mnie pakiety maja ttl = 1 :/

Stad moje pytanie - i co teraz?
    Kumpel poradzil sobie stawiajac router na linuxie, podobno mozna tez sprzetowo routerem ttle zmieniac - ale mi chodzi o to zeby jakims cudem to zrobic pod win xp.

Prosze o pomoc, bo nie chce zmieniac providera na tpsa...
    jiwaniuk
    Level 31  
    Musisz zrezygnować z WinRoute i na kompie który udostąpnia net zainstalować proxy (http i ftp), a ewentualnie do odbierania poczty - Hamstera. Co do innych protokołów to nie próbowałem.

Pozdrawiam wszystkich

jjanek
    rokefeler
    Level 15  
    nie prawda !Winroute jest swietny i nawet jak ttl jest 1 to też pusci tylko trzeba w nim uruchomić proxy.Ja tak mam i chula.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    rokefeler, czemu odgrzebałeś stary watek: 28 Lis 2004
    rokefeler
    Level 15  
    A temu ze czytam tutaj bzdury
    fifolin
    Level 12  
    Witam.
    Ja natomiast mam problem z zdalną administracją winroute pro.
    Otóż nie mogę się połączyć z lokalnego komputera z kompem serwerem. Za każdym razem wywala mi komunikat

"connection failed code 10060".

Login i hasło jest OK, IP serwera z którym się łączę też ma się rozumieć a cały czas "lipa".

Pomóżcie "bracia" bo mnie szlag zaraz trafi.
    KWilbik
    Level 11  
    fifolin wrote:
    Witam.
    Ja natomiast mam problem z zdalną administracją winroute pro.
    Otóż nie mogę się połączyć z lokalnego komputera z komputerem serwerem.

upewnij sie ze w ustawieniach winroute masz włączoną opcję zdalnej administracji: Setting -> Advanced -> remote administration
    Remeknapr
    Level 33  
    Witam!

Co prawda wątek jest dość wiekowy, ale może znajdzie się dobra dusza i
    odpowie.

> Winroute jest swietny i nawet jak ttl jest 1 to też pusci tylko trzeba w nim uruchomić proxy

Jak uruchomić proxy w WinRoute Lite?
    Czy dostawca może uniemożliwić udostępnienie internetu w LAN?
    Mój wyraża zgodę, a jednak udostępnianie nie działa. Może on sam o tym nie wie i jest jakaś blokada.
    Mam dostęp radiowy, na karcie D-Link DWL-520+.

Pozdrawiam Remek