Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi colt 1.6 16v 113km połączenie z komputerem

kuba_195 23 Sie 2008 00:22 5400 5
    kuba_195
    Poziom 10  
    Witam wszystkich. planuję uturbic swojego miśka i potrzebuję się dobrac do kompa z możliwością ingerencji najlepiej.Wiem że jest tu sporo specjalistów od elektroniki. Powiedzicie mi czy da sie zrobic interfejs żeby się połączyc z komputerem samochodu, i czy ktoś potrafi takie cos. pozdraiwam i mam nadzieję że pomożecie:)
    rocznik 93
    MakroSerwis
    Moderator Samochody
    W 4G61 ma możliwości ingerencji w oprogramowanie tego ECU za pomocą zewnętrznego interface. Są to modele bez EEPROM. Możesz jedynie odczytać parametry - zapisane kody błędów. No chyba, że posiadasz odpowiedni programator i chcesz pruć motkę :).
    siewcu
    Poziom 34  
    Prościej byłoby zmienić silnik na 4G63T z Eclipse'a, który jest ogarniany przez tunerów na wszystkie strony...
    pozdr.
    kuba_195
    Poziom 10  
    wynikłA MAŁa niescisłość, ponieważ silnik który ja posiadam to nie 4G61 TYLKO 4G92. jeśli nie ma możliwości w moim silniku modyfikacji komputera to jak mogę na bieżąco kontrolować parametry silnika? czy ktoś może mi pokazać schemat kabla/interfejsu bądź z kąd można pobrać program który będzie z nim współpracował.
    aKleju
    Poziom 11  
    kuba_195 napisał:
    wynikłA MAŁa niescisłość, ponieważ silnik który ja posiadam to nie 4G61 TYLKO 4G92. jeśli nie ma możliwości w moim silniku modyfikacji komputera to jak mogę na bieżąco kontrolować parametry silnika? czy ktoś może mi pokazać schemat kabla/interfejsu bądź z kąd można pobrać program który będzie z nim współpracował.

Ale jestes uparty ;) Juz Ci na coltmania pisalem ze nie ma takiej mozliwosci w tym kompie. A jezeli Ci chodzi o podlaczenie kabla to juz jest taki temat na forum. I tak jak koledzy radza, zmien silnik :)

Zacznij moze najpierw od silnika 4g63 bardziej dostepny cenowo i bardzo latwo rozwojowy. Bo znalezienie silnika 4g63t w dobrym stanie to jak znalezienie zdrowego colta gti ;)