Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P11 2.0TD jaki olej

yaaro 23 Aug 2008 08:39 8572 9
    yaaro
    Level 33  
    Dziwny objaw przy odpalaniu ciepłego silnika auto wkręca się na 2500 obrotów na sekundę i spadają do normalnej wartości ktoś przerabiał podobny temat.

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    yaaro
    Level 33  
    Auta nie mam u siebie będzie w poniedziałek, na początek myślałem o zaworku od paliwa, kiedyś maiłem taki przypadek w tdi. Po wyczyszczeniu przestał dodawać gazu przy rozruchu.
    User removed account
    User removed account  
    Michu10
    Level 32  
    Wyczyśc silniczek krokowy i zmień cewkę u mojego kolegi też tak było :D
    User removed account
    User removed account  
    yaaro
    Level 33  
    Więc teraz muszę dodać krokowy wyczyszczony, świece, kopułka, i sonda lambda nowa.

Obadam sprawę nastawnika (dla nieznających tematu to takie coś na pompie)
    farfik
    Level 10  
    Witam.Nie wiem czy dobrze trafiłem bo nie za bardzo znam się na mechanice.Posiadam nissana primere p11 2.0TD.Auto ma bardzo słabe przyspieszenie i nie ma mocy.Doczytalem się już, że najprawdopodobniej mam uszkodzony przepływomierz.Nie wiem jak to sprawdzić więc go odpiełem i po przejechaniu kilku kilometrów stwierdziłem, że nie ma żadnej różnicy.Czy to może być oznaką jegouszkodzenia? Z góry dziękuje za pomoc.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Oznaką uszkodzenia przepływomierza jest albo komunikat stosownej aparatury diagnostycznej że sygnał jest poza zakresem, bądź że wartość zmierzona różni się od oczekiwanej. Jeśli sterownik silnika pracuje w trybie awaryjnym to odpięcie przepływomierza nic nie mówi o jego stanie.
    A przyczyną słabego przyspieszenia może być np. zajeżdżona turbosprężarka.