Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa lodówka Electrolux 36003W8- buczy, gwiżdże

23 Sie 2008 10:30 7660 4
 • Poziom 10  
  Witam. Zakupiłem lodówkę Electrolux 36003W8. Dość często podczas jej pracy wydobywa się dziwny dźwięk - coś pomiędzy buczeniem a piszczeniem, chociaż często jest też normalnie cicho - jak powinno być (podczas pracy). Lodówka oczywiście stoi na równym podłożu, jest wypoziomowana. Zakupiłem ją przez Net - przyjechała kurierem z drugiego końca Polski - ale to chyba nie ma wpływu - starannie zapakowana w pionowej pozycji... Acha - jeszcze jedno. Podczas pracy ta metalowa konstrukcja z tyłu lodówki jest czasem gorąca... Lodówka nie jest przeciążona nadmiarem zawartości jak i zbyt częstym otwieraniem.
  Czy to jakieś niepokojące objawy? Czy te dźwięki ustaną w miarę używania?
 • Specjalista AGD
  Ta część z tyłu lodówki powinna być ciepła jeżeli lodówka działa. Te dziweki buczenie w nowych lodówkach to normalne i nie ma się czym przejmować. W gorszym razie czekaj aż sie zepsuje, za nieuzasadnione wezwanie serwisu płaci się ok 100zł.
 • Poziom 24  
  Witam
  to piszczenie można zlikwidować,wystarczy dobić parę gram czynnika chłodzącego, powodem oddawania takich odgłosów jest sam czynnik chłodzący jest wtłaczany przez kapilarę nie w pełni ciekły są w nim po części bąbelki gazu w postaci już lotnej, dobicie trochę gazu eliminuje ten problem, ale najpierw zadzwoń do serwisu czy robi takie poprawki, bo nie każdy producent czy też serwis robi takie poprawki
 • Poziom 20  
  a instrukcja obsługi od czego? tam jest napisane że dopuszczalne jest dochodzenie odgłosów pracy międzyinnymi takiej formy - przepraszam ale instrukcja jest integralną częścią warunków gwarancji. Prawdopodobnie te dźwięki po pewnym czasie zanikną.
  pozdrawiam
 • Poziom 24  
  jest dopuszczalne ale jest też możliwe usunięcie tych odgłosów