Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem subwoofera.

kris_bdg 23 Sie 2008 13:51 1979 4
  • #1 23 Sie 2008 13:51
    kris_bdg
    Poziom 9  

Chciałbym uniknąć problemów związanych z podłączeniem sprzętu, dlatego zwracam sie do Was z prośbą o pomoc.

Sytuacja przedstawia sie następująco, zamierzam sprawić sobie subwoofer aktywny, do kina domowego, i mam pytania:

Jak to wszystko podłączyć ze sobą, kino domowe to Akira ze wzmacniaczem BK 166 i kolumnami, sam wzmacniacz ma wejście i wyjście na subwoofer, kino to podłączone jest w dwojaki sposób, zarówno pod DVD jak i komputer, czy potrzebne są jakieś specjalne kable do przesyłania dźwięku do subwoofera? Czy konieczne jest dokupienie osobnej (poza zintegrowaną) karty muzycznej, i jak podłączyć samego suba? Czy ominąć wzmacniacz kina domowego i sygnał bezpośrednio z karty czy zamiennie z DVD puścić?

Pozdrawiam

0 4
  • #2 23 Sie 2008 15:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Sie 2008 16:42
    mirro1234
    Poziom 23  

Nie wiem jak wygląda Twoja instalacja, ale gdybyś podłączył sub pod kartę muzyczną, to puszczając sygnał z DVD sub by nie działał. Jeśli wznacniacz ma wyjście pod subwoofer aktywny, to najlepiej chyba tam podłączyć. Zresztą sam sprawdzisz, gdzie brzmi najlepiej.

0
  • #4 29 Sie 2008 19:39
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Jeżeli wszystko idzie przez wzmacniacz to najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli subwoofer podłączysz pod wzmacniacz, jeżeli byś podłączył subwoofer pod kartę muzyczną to by grał ci ze stałą głośnością nie zależną od ustawionej głośności we wzmacniaczu

0
  • #5 13 Lut 2009 17:38
    wojtek0995
    Poziom 27  

Sam mam ten wzmacniacz... I żeby subwoofer zadziałał to najpierw trzeba mieć podłączone 5.1 i we wzmacniaczu przestawić na AC-3

1