Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem-router Zyxel Prestige 2602HWL-67, a Netia

SlaweK 23 Sie 2008 18:32 5648 7
  • #1 23 Sie 2008 18:32
    SlaweK
    Poziom 43  

Model No. 00362
    Czy ktoś zna to urządzenie?
    Potrzebuję informacji czy posiada ono AnexA do współpracy z internetem z Netii na linii tel. analogowej.
    Oraz także informacji jak je skonfigurować, wejść w menu i ustawić pod poddział na 4 komputery.
    SławeK
    Poprawiłem TONI_2003

0 7
  • Pomocny post
    #2 23 Sie 2008 18:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Sie 2008 09:15
    SlaweK
    Poziom 43  

Od kilku dni poszukuję o nim informacji w internecie. Z tego co wiem to jest był on sprzedawany przez AOL w niemczech. Dokładnnej instrukcji niestety do tego modelu u producenta nie ma, w jego miejsce jest aktualnie sprzedawany podobny model.

Pierwszy problem to wejście linii telefonicznej. Doczytałem się że może on pracować w Annexie A i B i jest to z menu przełączane, więc z linią ISDN i PTSN nie powinno być problemu. Wejście ma 8 pinowe RJ45 a nie jak typowy RJ-11. Na których pinach wchodzi linia analogowa ? Raczejnie na środku a prędzej na 5 i 6 (4 to chyba żyła ISDN).

W Netii podają ważne parametry ale nie potrafią doradzić jak konfigurować różne modemy.

Jeśli ktoś ma do niego dane, instrukcję, serwisówkę, program, sterowniki to poproszę bo szkoda tego mercedesika wśród modemów.

SławeK

0
  • Pomocny post
    #4 24 Sie 2008 12:57
    FlyBoy
    Poziom 28  

Tutaj jest jakiś pdf od tego routera. Jednak on ma dwa wejścia RJ11?

EDIT:
    Czy to wejście u Ciebie nie jest opisane przypadkiem jako DSL?
    Te dwa RJ11 to do podłączenia telefonów.

0
  • #5 24 Sie 2008 21:22
    SlaweK
    Poziom 43  

Tak, są dwa RJ11 do podłączenia telefonów VOIP. Jest też wejście DSL na RJ45 i jak doczytałem się to wersja 2602HW była w albo w annexie A albo w B a HWL miała oba te protokoły. Niestety brak jest opisu tego gniazda, gdzie i co ma wejść a w różnych krajach używa się różnych złącz, np w Niemczech RJ11 ma linię na skrajnych pinach a w Polsce na wewnętrznych, podobnie w skandynawii jest z RJ45. A wiem że mój modem był (wersja HWL-67) dla AOL w Niemczech. Poza tym u producenta już nie pamiętają o dokładnie tym modelu, w jego miejsce wszedł podobny ale ustawiany pionowo.
    Brak mi sterowników a częściową instrukcję dla AOL udało mi się znaleść tylko że jest ona dla niemieckiego negogłąba z płytą instalacyjną pisana.

SławeK

0
  • #6 25 Sie 2008 22:24
    SlaweK
    Poziom 43  

Udało mi się wejść w jego menu ale za słaby jestem w tym temacie by go ustawić. Czy ktoś mógłby pomóc ?

Podejrzewam że będzie problem gdyż jest on przeznaczony do pracy w AOL i już na początku nie daje się wpisać loginu do usługi bo dodaje @aol.com zamiast @webnet24.pl . Czy konieczne będzie przeflashowanie go na jakiś uniwersalny soft ?

SławeK

0
  • #7 19 Gru 2008 18:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 19 Gru 2008 19:07
    SlaweK
    Poziom 43  

Flashowałem go i przed tym znalazłem że chodzi on tylko z Annexem A. W końcu szkoda go by leżał ale i tak kupiłem nowy.

SławeK

0