Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

thomson 21dk24e brak obrazu

sylwekburza 23 Aug 2008 22:11 1378 5
 • #1
  sylwekburza
  Level 14  
  witam mam problem z tym telewizorkiem. nagle zaczął się rozmywać obraz. po wyłączeniu z kontaktu i włączeniu zapalała się tylko lampka pomarańczowa(że tv włączony)a nie było obrazu. Gdy odczekałem kilka minut obraz się pojawił, ale za chwilkę zaczął się ściemniać, aż nic nie było widać na ekranie, dźwięk był normalnie. co może być tego przyczyną??

  pozdrawiam
 • #2
  kamiljan1
  Level 24  
  Jak obraz się ściemni to sprawdż czy jest żarzenie ,co z wysokim. Kamil
 • #3
  CHACA
  Level 43  
  Chassis ICC17. Jeżeli dioda świeci na pomarańczowo oznacza to, że procesor komunikuje się poprzez szynę z pozostałymi układami. Wtedy napewno nie będziesz miał obrazu. Miałeś już styczność z naprawą TV? Sprawdziś by należało napięcie S2 na płytce kineskopu.
 • #4
  sylwekburza
  Level 14  
  dopiero po pewnym czasie zauważyłem, że dioda miga pomarańczowo-zielono, z tego co doczytałem pokazuje ona w ten sposób błąd i u mnie jest to błąd #26. co to może być?? nigdy nie miałem styczności z naprawą tv, ale elektronika nie jest mi obca. jutro kupię śrubokręty torx bo takich dużych nie mam i zajrzę do środka

  dzięki za odpowiedź
 • #6
  sylwekburza
  Level 14  
  witam wszystkich i dziękuję za pomoc, TV udało się odpalić. Pomógł mi też temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic567916.html Powodem okazała się wtyczka łącząca płytkę kineskopu z samym kineskopem. jak się okazało jeden z pinów tej wtyczki nie był przylutowany, do płytki kineskopu. Ciekaw jestem jak to się stało. TV szybciej naprawiłem niż rozkręciłem i skręciłem po całej "naprawie". Dzięki Wam wiedziałem gdzie dokładnie szukać.

  Dzięki wszystkim za pomoc.

  Pozdrawiam