Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz ADS na 2SK1530 i 2SJ201

26 Lut 2004 13:45 3344 8
  • Poziom 33  
    Witam.
    Znajmy dal mi do roboty wmacniacz firmy ADS.
    Padl mu jeden kanal. 4 sztuki tranzystorkow jak w temacie poszly sie pasc. Cena ich jest zaporowa.
    Czy mozna cos innego tam wsadzic? np. IRF940 i IRF9640?
    Czy bedzie chodzic, czy to inny typ tranzystorow.
    Parametry typu napiecie, prad i moc maja w miare podobne.

Pozdrawiam
    SK
  • Spec od samochodów
    Musisz uważać z taką podmianą IRF niestety mają mniejszą moc rozpraszaną. Podaj jakie napięcie zasilania masz i jakie obciążenie.
  • Poziom 33  
    Napiecie +/60V
    Obciazenie- nie wiem co tam koles podlacza.
    Aha a czy bez problemu mozna z drugiego kanalu pare przelozyc?
  • Poziom 20  
    Możnaby spróbować z IRFP240 i IRFP9240
  • Poziom 26  
    kochany tam są parowane tranzystory...pod względem UGS...
  • Poziom 33  
    Co zatem proponujesz?

Chyba z jednego kanalu przeniose pare na ten drugi
  • Poziom 26  
    zadzwoń do firmy ads, spytaj w serwisie może w dobrej cenie sprzedadzą ci sparowane.
  • Poziom 11  
    Ja bym proponował włożyć 2SK1530 i 2SJ201 bo to mocny wzmacniacz i takim wzmacniaczem raczej w domu po cichu nie słucha tylko gdzieś na jakiejś estradzie gdzie trzeba użyć dużej mocy więc nie polecałbym stosowania nie oryginalnych tranzystorów IRFP240 i IRFP9240 bo to tranzystory przemysłowe wkładane tam gdzie są potrzebne mosfety i tam gdzie się tylko da a tranzystory 2SK1530 i 2SJ201 TOSHIBA są produkowane tylko i wyłącznie z myślą o AUDIO i dla tego taka jest ich cena, porównanie masz w samej cenie IRFP240 i IRFP9240 kosztują 3 zł za sztukę a 2SK1530 i 2SJ201 TOSHIBA kosztują 25zł za sztukę więc jaki z tego wniosek ?? sam sobie odpowiedz na to pytanie. A o przełożeniu pary tranzystorów z drugiego kanału to nawet o tym nie myśl bo osłabisz wzmacniacz o 50% jak wyjmiesz jedna parę z kanału, nie chodzi tu o moc w Watach lecz o moc wytrzymałościową teraz kanał był obsługiwany 4 tranzystorami a jak wyjmiesz jedna parę to to samo będą musiały uciągnąć 2 tranzystory. Tak że moje zdanie jest takie że proponowałbym zastosować tranzystory takie jakie były oryginalnie czyli 2SK1530 i 2SJ201

Pozdrawiam !!
  • Poziom 33  
    Kolego ale trupa odgrzebałeś.
    to było 6 lat temu