Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane brak świateł wstecznych

Maestro_19 24 Aug 2008 09:22 19426 31
lampy.pl
    Maestro_19
    Level 14  
    Witam, mam problem jak w temacie, raz świecą wsteczne przy wrzuceniu wstecznego biegu a raz nie. Nic nie daje parokrotne wrzucenie wstecznego czy ruszanie dźwignią zmiany biegów, poprostu często pomaga wyłączenie silnika i odpalenie jeszcze raz i wtedy świecą. Gdzie może być czujnik?? zdejmowałem tunel wewnątrz autra ale nic takiego tam nie widziałem, jakieś sugestie?? dziękuje i pozdrawaim
  • lampy.pl
    User removed account
    User removed account  
    Hexamel
    Level 11  
    Lub czujnik jest w obudowie skrzyni biegow, czesto przy (lapie) ruchomej czesci wychodzacej ze skrzyni. Sprawdz wiaski instalacji elektrycznej, ktore biegna do skrzyni.
    Maestro_19
    Level 14  
    Odnawiam temat, gdyż około 3 miesięcy miałem spokój wsteczne były (same się zrobiły) :) ale jakiś czas temu znów raz świecą raz nie. i tym samym po wrzuceniu wstecznego nie działa tylna wycieraczka... Kiedy są wsteczne to i wycieraczka działa. Zauważyłem jeszcze że jak auto jest zimne, np po nocy to jak odpale wsteczne świecą a gdy tylko się rozgrzeje auto znikają. Ktoś ma jakieś pomysły? w którym miejscu w skrzyni jest ten czujnik? Pozdrawiam
  • lampy.pl
    balonika3
    Level 37  
    A jaki to rok i jaki silnik?
    Maestro_19
    Level 14  
    '99 po liftingu silnik 1.6 16V
    balonika3
    Level 37  
    Znajdź przewody biegnące do skrzyni. Tam jest jeszcze czujnik prędkości. Ten Twój będzie w okolicy wybieraka biegów (gdzieś przy wałku łączącym wajchę zmiany biegów ze skrzynią).
    Maestro_19
    Level 14  
    Czyli raczej dostane się do niego od spodu auta tak? Ok poszukam czujnika w sobote na kanale i dam znać co wyszło:) dziękuje i pozdrawiam
    krisi3
    Level 20  
    Maestro_19 wrote:
    '99 po liftingu silnik 1.6 16V

sprawdź czujnik morze się zawiesza ze starości .
    Maestro_19
    Level 14  
    Witam,

Przed sekundą zjechałem z kanału, odpiąłem kostkę z czujnika i zwarłęm piny na krótko w kostce i nie świeci a napiecie w kostce jest, już nie wiem co może być przyczyną...ma ktoś jakaieś sugestie?
    balonika3
    Level 37  
    Przewody biały i żółty? Podaj, czy mierzyłeś miedzy tymi przewodami, czy między jednym a masą.
    Maestro_19
    Level 14  
    oj już nie pamiętam, chyba żółty i fioletowy. Tylko dwa tam były
    balonika3
    Level 37  
    Jak mierzyłeś ( patrz wyżej)?
    Maestro_19
    Level 14  
    Jak zwierałem te dwa piny w kostce to troszkę iskrzyło także domniemam że prąd jest, miernikiem nie mierzyłem, fakt mogłem to zrobić, jutro zmierze jeszcze.
    balonika3
    Level 37  
    A jak zwarłeś, to światla świeciły?
    User removed account
    User removed account  
    Maestro_19
    Level 14  
    no właśnie o to chodzi że nie świeciły...
    User removed account
    User removed account  
    balonika3
    Level 37  
    A to na bank była wtyczka od czujnika cofania?
    Maestro_19
    Level 14  
    elektrit wrote:
    Jeżeli bawisz się w drutologię, to stosuj przewód zabezpieczony bezpiecznikiem, nigdy nie możesz spodziewać się co to za wtyczka, co to za kable....

Nie no ja wiedziałem że to kable od czujnika świateł wstecznych bo sam tą kostke od tego odłączałem, poza tym najpierw w ruch poszły kabelki z zaróweczką dopiero później kabelek:)
    Maestro_19
    Level 14  
    balonika3 wrote:
    A to na bank była wtyczka od czujnika cofania?

No tak, zaraz obok wybieraka w skrzyni biegów po lewej stronie, niestety nie mogę wykręcić i zrobić zdjęcia bo by mi się olej wylał ze skrzyni:)
    balonika3
    Level 37  
    Więc sprawdź dokładnie przy bezpiecznikach. Styki i przewody. W momencie załączenia puszcza jakiś styk. Jest widocznie lichy albo zaśniedziały.
    milejow
    Level 43  
    Maestro_19 wrote:
    Odnawiam temat, gdyż około 3 miesięcy miałem spokój wsteczne były (same się zrobiły) :) ale jakiś czas temu znów raz świecą raz nie. i tym samym po wrzuceniu wstecznego nie działa tylna wycieraczka... Kiedy są wsteczne to i wycieraczka działa. Zauważyłem jeszcze że jak auto jest zimne, np po nocy to jak odpale wsteczne świecą a gdy tylko się rozgrzeje auto znikają. Ktoś ma jakieś pomysły? w którym miejscu w skrzyni jest ten czujnik? Pozdrawiam

A moze ktorys zasugerowal by sprawdzenie masy,co???Pojawia sie wsteczny i dziala wycieraczka,co maja wspolnego-MASE,nic wiecej
    balonika3
    Level 37  
    Oj mają coś wspólnego. Wsteczny uruchamia wycieraczkę.
    milejow
    Level 43  
    Chyba jesli wlaczone sa przednie wycieraczki
    milejow
    Level 43  
    balonika3 wrote:
    Owszem, ale jednak mają.

Tu masz racje,jesli wlacznik podaje plusa to teraz trzeba sprawdzic,czy ten +dociera do UCB(elektroniczna skrzynka bezp)Pewnie po drodze ginie bo UCB steruje tez wycieraczkami
    User removed account
    User removed account  
    Maestro_19
    Level 14  
    Znaczy klopsu z tylnią wycieraczką nie ma bo ona włacza się dopiero po włączeniu przednich wycieraczek i wrzuceniu wstecznego, jednak to idzie w parze jak nie ma wstecznych to nie ma wycieraczki i tym samym jeśli akurat załapią wsteczne to załapie również wycieraczka.
    balonika3
    Level 37  
    Wyczuj moment kiedy nie ma wstecznego i przy włączonym zapłonie sprawdż, czy jest napięcie na bezpieczniku F36. Jeśli jest, to idź dalej po przewodzie.