Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie wartości elementów dla ICL8038

24 Sie 2008 09:50 1364 2
 • Poziom 21  
  Czy może ktoś posiada program umożliwiający obliczenie wartości elementów biernych przy generatorze ICL8038, dla podanego napięcia zasilania oraz zadanych zmian częstotliwości oraz współczynników wypełnienia, lub chociaż wzory na wartości tych elementów?
 • Poziom 43  
  Takie rzeczy to w DataSheet dla tego układu scalonego są dostępne, wystarczy zapytać o to wujka Googlge, a tam np. TO i sam plik w PDF; ICL8038 datasheet, gdzie od strony 5 jest wyłożona 'kawa na ławę'... :idea:
 • Poziom 21  
  OK. Z moich obliczeń wyszło że dla zadanej częstotliwości i zmiennego współczynnika wypełnienia powinienem zastosować stałą wartość RA=66Ω i jako RB potencjometr ok 10 kΩ. i kondensator 100nF
  Jednak w karcie katalogowej nie ma opisanej regulacji częstotliwości za pomocą potencjometru umieszczonego po między +Vcc a zwartymi pinami 7 i 8.
  Czy jeżeli będę zmieniał w ten sposób częstotliwość to zakres regulacji współczynnika wypełnienia się zmieni? Czytałem że w ten sposób uzyskujemy regulację od f0 to 100 fo, tu jestem się w stanie zgodzić, np od 1 do 100 Hz