Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron M1717A - kiepski obraz z tunera TV

volender 24 Sie 2008 12:52 3154 3
  • #1 24 Sie 2008 12:52
    volender
    Poziom 12  

Witam,
    posiadam monitor LG Flatron M1717A z wbudowanym tunerem telewizji analogowej. Problem w nim jest taki, że przy oglądaniu tv obraz lekko "śnieży". Dzieje się tak wtedy, gdy mam nie-wyciszony dźwięk. Natomiast gdy jest ściszony obraz jest w porządku. Drugi problem polega na tym, że pomijając owe śnieżenie przy włączonym dźwięku,
    nie mogę odbierać TVN. Tzn kanał znalazłem, ale są okropne zakłócenia na nim, także zwyczajnie nie da się nic oglądać. Czasem jest trochę lepiej, czasem zupełnie tragicznie, chyba zależy od pory dnia. Dodam że korzystam z telewizji kablowej. Na drugim odbiorniku (zwykły tv) nie ma żadnych podobnych problemów. Próbowałem odłączyć wszystkie inne odbiorniki sygnału z kablówki, ale to nie pomogło. Zastanawiam się czy może to nie jest błąd w konstrukcji monitora, np. nie rozdzielone masy i zasilania tunera od reszty elektroniki. Niestety nie znalazłem żadnej instrukcji serwisowej ani schematu tego monitora na forum :(.
    I mam jeszcze pytanie: czy układy w tym monitorze mają budowę modułową, czyli czy np. mogę wypiąć tuner, czy wszystko jest na jednej płycie?
    Pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc.

Treść postu poprawiłem - proszę nie używac "enter" po każdym zadaniu - powiększa to objętość postu. Post przeniosłem z "Monitory LCD Serwis" [dzimi]

0 3
  • #2 01 Sie 2009 21:53
    Brzozza93
    Poziom 15  

Też to mam. Na niektórych kanałach gdy mam wyłączone mute to są ukośne paski a gdy wyciszę dźwięk wtedy obraz jest dobry. WTF?!

0
  • #3 12 Gru 2009 22:49
    awow
    Poziom 11  

U mnie to samo, może ktoś coś podpowie.

0
  • #4 14 Gru 2009 19:22
    doctorek1988
    Poziom 10  

Te zakłócenia to wada monitora a dokładnie płyty main. Niestety nie podpowiem wam jak to trzeba zrobić bo się na tym aż tak nie znam ale jeśli macie na nie gwarancję to od razu do serwisu wysyłajcie. Niestety płyta main nie jest robiona modułowo, tuner jest zintegrowany i nie da się go tak po prostu wymontować.

0