Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Espero 1.5 16V DOHC+ LPG Nie pali na jeden cylinder

24 Sie 2008 13:33 3372 5
  • Poziom 14  
    Przy zapalaniu na zimnym silniku słychac tak jakby terkotanie.Ostatnio przy wymianie paska klinowego mechanik powiedział ze nie pali na jeden cylinder.Tylko po dodaniu gazu jest ok spadna obroty znów terkota a jak sie zagrzeje to jest wszystko ok i jezdzi normalnie.Świece i kable wymieniane z pół roku temu,razem z kopułką,tylko palec został stary ale wyczysciłem papierem sciernym.
  • Poziom 11  
    Sprawdź ciśnienie na poszczególnych cylindrach , być może skończyły się zawory lub pierścienie
  • Moderator Samochody
    Art.B i Ostsyl, jesteście pewni że wiecie o czym piszecie? Bo mi się wydaje że nie za bardzo. Jeśli słychać "terkotanie" to najprawdopodobniej popychacz hydrauliczny się skończył (albo pękła sprężyna któregoś z 4 zaworów), w każdym razie trzeba zajrzeć pod dekiel.

Dodano po 3 [minuty]:

Art.B napisał:
    Poza ciśnieniem sprężania sprawdź, czy masz na tym cylindrze iskrę, ew. wymień świecę i przewody zapłonowe. Jeśli ciśnienie i iskra jest, a dalej nie chodzi to sprawdź przebieg napięcia na wtryskiwaczu tego cylindra. Jak masz LPG to może być walnięty emulator wtryskiwaczy (miałem taki przypadek). Możesz użyć stetoskopu i posłuchać czy na benzynie pracuje wtryskiwacz tego cylindra.
    i silniczek krokowy. Co ma wtryskiwacz do pracy na gazie? Albo jego emulator?
  • Moderator Samochody
    Oczywiście, że popychacz hydrauliczny jest zużyty, lub silnik zalany niewłaściwym olejem. Po rozgrzaniu silnika i oleju, zaczyna on poprawnie pracować i pracują wszystkie cylindry. Standardowa usterka, znana m.in. z Ecotec.
  • Poziom 14  
    Emulator to napewno nie jest bo kiedys padł i moglem jeżdzic tylko na benzynie a jak sie przełancza na gaz to go muliło i gasł.Emulator wymieniłem i jest ok.Nie wiem czy to czasem nie jest od filtru powietrza ta rurka która odchodzi sprzodu powinna wchodzic w dziure w nadkolu czy sobie lezec.To co trza by było sie wybrac do mechanika czy do elektryka bo szczerze mówiąc to nie zabardzo wiem???Olej był wymieniany w piatek na pół syntetyk General Motors razem z filtrem powietrza i oleju, rozrzad był wymieniany przy ok. 130tys. a teraz jest 166.
  • Poziom 14  
    Jak auto jeździ na samej benzynie to zachowuje sie duzo lepiej zapala normalnie nic nie stuka, wszystko jest ok.