Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka dymi, silnik od suszarki pasuje ?

bacix 24 Sie 2008 14:20 4101 7
  • #1 24 Sie 2008 14:20
    bacix
    Poziom 12  

Witam, mam wkrętarke za 90zł co prawda kręciła sie juz 2 lata :d, ale przestaje powoli. Problemem jest dym po załączeniu jej-silnik sie kreci, ale cos sie żarzy, aż widac przez obudowe, czy to moze byc spalony ten silniczek ? a i silniczek sie strasznie muli i są małę obroty. Ost wykrecilem silnik18V z suszarki..czy jest mozliwosc wymienienia ich ? Pozdr

0 7
  • #2 24 Sie 2008 14:36
    Wywial
    Poziom 17  

Witaj
    Niestety nie zamienisz bo to są rożne silniki o rożnej mocy i momencie obrotowym.
    Moze padły szczotki.
    Pozdr.

0
  • #3 24 Sie 2008 23:26
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Nie masz nic do stracenia, silnik i tak raczej do wyrzucenia, więc podmień z tym od suszarki, chociaż podejrzewam że jego moc nie będzie zadowalająca. Ewentualnie jeżeli to podobne silniki pobaw się w zamianę szczotek.

0
  • #4 25 Sie 2008 07:37
    Fyszo
    Spec od GSM

Silnik od suszarki -18V. A ile masz we wkrętarce?

0
  • #5 25 Sie 2008 13:51
    Jerzy Feter
    Poziom 17  

Witam! wydaje mi się że absolutnie nie podejdzie silnik od suszarki do wkrętarki z uwagi na moc użytkową jaką posiada wkrętarka a jaką dysponują suszarki, ilość obrotów duża w przypadku suszarki mała wkretarki, stąd nawet krótkotrwałe przyblokowanie silnika suszarki spowoduje jego przepalenie (silnika komutatorowy), mocowanie podejrzewam, że bez znacznych przeróbek, podcięć obudowy nie obejdzie się, średnica wyjścia osi silnika suszarki do połączeń z przekładnią wkretarki - w jaki sposób dopasować?, czy jest we wkrętarce wyjście walcowe, czy zakończone frezem wtedy całkowity problem. Z mojego punktu taka kombinacja jest całkowicie nieuasadniona, bezcelowa, do żadnego dobrego rozwiązania nie doprowadzi. Taniej, pewniej będzie w konsekwencji kupić do prostych prac za kilkanaście złotych niemarkową wkretarkę. Ale jak zwykle w takich przypadkach decyzja należy do Ciebie.

0
  • #6 25 Sie 2008 13:55
    Fyszo
    Spec od GSM

Obroty akurat tu stanowią najmniejszy problem. Słyszał kolega o przekładni planetarnej używanej we wkrętarkach? Zgadza się silnik z suszarki ma mniejszą moc. Ma inne napięcia zasilające. Oraz może różnić się mechanicznie.

0
  • #7 28 Sie 2008 16:53
    bacix
    Poziom 12  

Witam, dzieki za odp- fakt nie pomyślałem o przekładni. Wymiana szczotek wow rozkrece i zobacze, ale wątpie to juz chyba prace trudniejsze:d. POzdr

0
  • #8 28 Sie 2008 23:19
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Wymiana jest łatwa, jeżeli to wyglądem takie same silniki to tylko przekładasz dekielek ze szczotkami odginają kilka blaszek wyciągasz bez problemu. Jeżeli to inne silniki musisz wylutować z obudowy szczotki z dociskaczem i zamontować ponownie.

0