Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Dlink DI 524 i konfiguracja sieci.

marcinmarcin007 24 Sie 2008 15:59 3746 2
  • #1 24 Sie 2008 15:59
    marcinmarcin007
    Poziom 13  

Witam wszystkich.
    Mam następujący problem mianowicie stworzyłem sobie sieć lokalną w biurze korzystają z niej 3 komputery dwa laptopy poprzez wifi i jeden stacjonarny poprzez kabel LAN siec opiera się na routerze Dlink DI-524 ostatnio zakupiłem drukarkę i chciałbym aby wszystkie komputery miały możliwość drukowania na niej ma ona możliwość podłączenia jej poporzez kabel sieciowy jednak router który posiadam nie ma wbudowanego printserwera i trochę szkoda mi wymieniać router gdyż jestem z niego zadowolony obecnie drukarka podłączona jest do komputera stacjonarnego poprzez USB. I tu pojawia się problem po udostępnieniu drukarki na komputerze stacjonarnym pozostałe komputery i tak jej nie widzą, po kliknięciu w otoczenie sieciowe na dowolnym komputerze nie widzi reszty. Proszę o pomoc jak zrobić aby można było udostępniać drukarki i ewentualnie z jeden folder na potrzeby użytkowników.
    Dziękuje i pozdrawiam.

0 2
  • #2 24 Sie 2008 16:05
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro drukarka ma port ethernet tzn ze najpewniej ma juz print serwer. Pomijajac to odslylam do postow dotyczacych konfiguracji grup roboczych adresacji sieci lokalnej jak i problemu widocznosci w otoczeniu sieciowym.

0
  • #3 24 Sie 2008 18:01
    marcinmarcin007
    Poziom 13  

Właśnie czytam dokumentacje tej drukarki i nie ma żadnej wzmianki o wbudowanym printserwerze a jeśli chodzi o konfiguracje grup roboczych to jestem pewien że wszystko pod tym względem dobrze skonfigurowane

1