Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia klimatronik, czujnik temp wew, gdzie go szukać

24 Sie 2008 18:20 7336 5
 • Poziom 10  
  Witam. Mam następujący problem. Od jakiegoś czasu nie mogę poprawnie ustawić temperatury wewnętrznej. Wygląda na to, że czujnik temperatury wewnętrznej szwankuje, różnica nastawionej temperatury różni się o ok 5 - 8 stopni, czasem zadziała poprawnie. Gdzie go szukać ? Na których stykach panelu klimatronika powinien być podłączony? Jak go można sprawdzić? Czy można podstawić inny? Pozdrawiam.
 • Poziom 30  
  nie podałeś wersji klimatronika. Jesli posiada z przodu małe krateczki to czujnik jest w sterowniku klimatronika. Jesli krateczki są obok na konsoli po stronie pasażera to tam szukaj czujnika. Niektóre wersje miały też czujnik temp. powietrza wylotowego z nawiewu przy słupku po stronie pasażera, ale chyba tylko bogatsze wersje (audi) a nie octavia.
 • Poziom 10  
  Witam. Panel posiada z przodu małe krateczki po obu stronach, ale jak to jest wersja klimatronika tego nie wiem. Być może czujnik jest tam umiejscowiony. Jeżeli tak to na których stykach można go znaleźć i czy można go zastąpić innym Czy jest on podłączony bezpośrednio do panelu i w tym przypadku konieczna jest wymiana panela? Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  Czujnik jest właśnie za jedną z tych kratek :) razem z małym wentylatorem, który przetłacza powietrze przez panel omywając czujnik.
 • Poziom 35  
  ...i pewnie w tym wentylatorku tkwi problem. Ewentualnie zwały kurzu izolują czujnik skutecznie.
 • Poziom 10  
  Witam. Próbowałem przeczyścić ten czujnik, ale to nic nie pomogło. Zakupiłem nowy panel i jest wszystko w porządku. Dziękuję i pozdrawiam.