Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki zaawansowane- karta muzyczna ich nie widzi-cz

q8108043312 24 Sie 2008 19:44 6838 34
  • #1 24 Sie 2008 19:44
    q8108043312
    Poziom 9  

Witam, Posiadam kartę dzwiekową SB X-fi xtreme noteebok, w laptopie na złaczu Expresscard, laptop to dell latitude 131L, system to windows xp, swiezo zainstalowany, sterownikow do karty zintegrowanej narazie w ogole nie instalowałem, pomimo tego wchodząc w zakładke audio w mixerze nie mam podswietlonej opcji sterowniki zaawansowane, jak mogę to uaktywnic juz mi ręce opadaja,nikt nie wie nic na ten temat a powod wydaje mi sie byc banalny, proszę o pomoc , pozdrawiam

Proszę poprawić ten temat zgodnie z punktem 10.8 regulaminu.

0 29
  • #3 24 Sie 2008 20:19
    q8108043312
    Poziom 9  

A jak tego dokonać, w biosie sytemowym właczając klawisz F2 przy starcie systemu? sprawdzałem przed chwila lec znie mogłem tego znolesc, mogłbys mi w tym pomóc ?

0
  • #5 24 Sie 2008 20:48
    q8108043312
    Poziom 9  

ok juz robie screeny chwila,

Dodano po 16 [minuty]:

Niestety nie mogłem zrobic screnów poniewaz klawisz printscreen nie działał, porobiłem zdjecia aaratem oraz spisałem wszystko na kartke, masz moze gg azebym mogl miec szybszy kontakt z toba badz skype ? ewentualnie numer telefonu to zadzwonei bo juz mnie szlak trafia z tym siedze od godziny 13:40................

0
  • #7 24 Sie 2008 20:59
    q8108043312
    Poziom 9  

Ok wiec pomóż mi jakoś. Mogę Ci podac informacje odnośnie BIOS'U, ale w tym Biosie nie ma takich zakładek które mógłbym jakos modyfikowac :( doszedłem do takiej opcji po wcisnieciu klawisza F12 jak ustawianie sobie skad ma sie chyba bootowac system, mam removable devices, hard, drive, CD itd... ale nie wiem co i jak dalej

0
  • #8 24 Sie 2008 21:06
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

F12 to nie wejście do BIOS a jedynie do BooT Menu .
    Nie wiem nawet czy jest taka możliwość , jak wyłączenie karty z poziomu BIOS w tym modelu - sugeruję się wiedzą ogólną , a najczęściej taka opcja bywa.
    Możliwe też , że w twoim modelu karta zintegrowana wyłącza się automatycznie po wykryciu innej karty muzycznej .

Podsumowując - Czy zainstalowałeś sterowniki do karty zewnętrznej ?
    Czy zewnętrzna karta została wykryta przez komputer ?

0
  • #9 24 Sie 2008 21:14
    q8108043312
    Poziom 9  

Tak, zewnetrzna karta jest wykryta przez komputer, natomiast starej karty system nie widzi, jednak wciąz po restarcie wykakuje mi informacja aby zainstalował drivery, pozatym po wejsciu w managera urzadzen w zakładce starej karty muzycznej widze zołte znaki zapytani, czyli jednak cos on tam widzi

Dodano po 5 [minuty]:

Najwazniejsza kwestia którą chciałbym osiagnac to to żeby mi system pokazał na nowej zewnetrznej karcie sterowniki zaawansowane, stara karta umozliwiała mi wejscie w sterowniki zaawansowane

0
  • #11 24 Sie 2008 21:30
    q8108043312
    Poziom 9  

stara karta jest wyłączona, skoro brakuje mi sterownikow zaawansowanych to jak je mam zainstalowac? juz sciagnałem najnowsze drivery ze strony creative i wciaz pustka

0
  • #12 24 Sie 2008 21:37
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Czy po za tym karta działa - odtwarza dźwięki ?
    W jakim celu potrzebne ci są sterowniki zaawansowane bo z tego co wiem to pod tą opcją znajduje się tylko zaawansowana regulacja mikrofonu .
    Czy twoja zewnętrzna karta posiada wejście MIC ?

0
  • #13 24 Sie 2008 21:59
    q8108043312
    Poziom 9  

Przedewszystkim chodzi mi o taką rzecz: mianowicie, moja nowa karta ma wyjscie optyczne i tym wyjsciem podłaczyłem kablem optycznym ja z deoderem dolby digital 5.1 jednak po tym podlaczeniu nie mam zadnego dzwieku jedna osoba z tego forum powiedziała mi bym właczył opcje DIGITAL OUTPUT ONLY a ta opcja jest wlasnie w sterownikach zaawansowanych ktore jak juz wiesz nie mogę właczyc.....karta ma wejscie optyczne MIC, oraz po podłaczeniu zwykłych słuchawek do wejscia optycznek słychac dzwiek jednak jest on strasnzie jakis znieksztalcony, taki słychac metaliczne brzeczenie nie wiem czym jest to spowodowane

Dodano po 1 [minuty]:

oczywiscie słuchawki podłaczam do WYJSCIA optyznego słuchawek, a nie do WEJSCIA optycznego mikroonu.

0
  • #14 24 Sie 2008 22:08
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Czy oprócz sterowników tej karty instalowałeś oprogramowanie :
    Creative Volume Panel
    Creative Audio Console
    lub podobne ?
    Z tego co wnioskuję , takiej opcji nawet nie powinno być , gdyż karta posiada tylko optyczne wyjścia , więc i opcja DIGITAL OUTPUT ONLY nie powinna być inna jak optyczna.
    Dla świętego spokoju - włącz ta kartę zintegrowaną i zainstaluj ją - może wtedy uzyskasz dostęp do innych opcji . W końcu ta karta nie powinna kolidować z optyczną .

0
  • #15 24 Sie 2008 22:12
    q8108043312
    Poziom 9  

Inne oprogramowanie równiez mam zainstalowane, czy te dzwieki w słuchawach sa spowodowane uszkodzeniem kary czy dlatego ze jest to wyjscie optyczne a ja uzywam swykłych słuchawek stereo z jackiem elektrycznym a nie optycznym ?

0
  • #17 24 Sie 2008 22:18
    q8108043312
    Poziom 9  

Zainstalowałem kartę zintegrowana w laptopie-uzyskałem dostep do sterowników zaawansowanych jednak to wszystko jest dostepne oczywiscie ze zintegrowanej karty która nie ma zadnych wyjsc optycznych zarowno jak i nie miała mozliwosci ustawienia digital output only...., wiec dalej nie wiem co mam robic

0
  • #18 24 Sie 2008 22:27
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Czytając instrukcję producenta tej karty doczytałem się że prawidłowo współpracuje tylko z najnowszymi Windows'ami , więc teraz pytanie jaką masz wersje windowsa , jaki serwis pack ?
    Po za tym , nie napisali nic o tym by odinstalowywać zintegrowaną kartę muzyczną , czy też ją wyłączać - po prostu ta Creative działa dodatkowo.

Czy podłączyłeś do karty dodatkowy moduł z wyjściami mini jack ?

0
  • #19 24 Sie 2008 22:30
    q8108043312
    Poziom 9  

nie podłaczyłem stacji dokującej ponieważ ów stacja ma 3 wyjscia bezposrdnio do zestawu gosnikowego a ja puscic chciałem dzwiek z lapopa przez wyjscie optyczne do którego oczywiscie posiadam mini jack'a optycznego tzn redutor, do ktorego wpinam normalny kabel optyczny tslink, a drugi koniec do dekodera do ktorego z koleji mam pdłaczony zestaw głosników, no ale dzwieku nie mam

0
  • #21 24 Sie 2008 22:44
    q8108043312
    Poziom 9  

ale ja nie mam tej stacji dkujacej kupiłem sama kartę na allegro, zastanawia mnie dlaczego muzyka tak charczy i sa jakies takie metaliczne brzmienia jak sie słucha na słuchawkach(oczywiscie inaczej nie mozna) czy to wina połaczenia bo to sa zwykłe słuchawki z najzwyklejszym jackiem 3.5 mm, a ma byc chyba jack optyczny o ile sie nie myle skoro jest wyjscie optyczne.

0
  • #23 24 Sie 2008 22:52
    q8108043312
    Poziom 9  

uważam ze karta działą poniewaz jak właczam ja do portu laptopa zapala sie niebieska dioda, dzwiek rowniez w słuchawkach jest, co prawda nie taki jaki powinien ale jest wyglada to tak jakby karta miala jakies nieodpowiednie sterowniki albo cos takiego...., naprawde jestem juz załąmany, nie wiem czy osobie ktora mi to sprzedala wystawic negatywa i poprosic o zwrot kasy czy moze ja cos zle robie, gdybym wiedizał jak bardzo jest to skomplikowane nigdy bym teog nie kupił

Dodano po 2 [minuty]:

mam tylko 2 otwory w karcie . wjscie optyczny line out ( jest rysuneczek słuchawek) oraz wejscie optyczne mic in ( jest rysuneczek mikrofonu) wiec jak jak podłaczam kablem optycznym dekoder wraz z glosnikami to pise ci ze nic nie działa, natomiast jak zwykłym kablem elektrycznym sluchawkowym podłaczam do wyjscia optycznego sluchawki to wtedy dzwiek jest w sluchawkach ale jakis przesterowany i wogole nie da sie tego sluchac bo przypomina to tylko jakies brzeczenie a nie muzyke.

0
  • #24 24 Sie 2008 23:10
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Cóż można innego szukać - karta jest z allegro - ale czy na gwarancji ? - To w końcu nowość , więc gwarancja powinna być . Jeśli nie to możliwe że uszkodzona - proszę się skontaktować ze sprzedającym i zapytać czy ją uruchamiał .
    No i nie napisałeś jaki masz ten system zainstalowany .

0
  • #25 24 Sie 2008 23:15
    q8108043312
    Poziom 9  

system mam windows XP, ałuzmy ze karta jest sprawna co jeszcze mogę sprawdzicc ?, przedewszystkim dlaczego dzwiek trzeszczy i jest przestereowany a jak przełaczoe na karte zintegrowana to dzwiek jest idealny ? czy chodzi o to ze w zintegrowanej mam wejscie sluchawkowe a w nowej kaci jest optyk a ja podłacam zwykle sluchawki ?

0
  • #26 24 Sie 2008 23:19
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Windows XP doczekał się już Sp3 - czy masz go zainstalowanego ? Jeśli nie to zainstaluj ServicePack 3 .
    Dźwięk może też być beznadziejny z powodu złych słuchawek - dlatego też pisałem bys pod to gniazdo podłączył głośniczki komputerowe lub inny wzmacniacz .
    Wyjścia w tej zintegrowanej karcie mają po dwie funkcje - czyli spokojnie można tam podłączać mini jack .

0
  • #27 24 Sie 2008 23:28
    q8108043312
    Poziom 9  

Słuchaj, odkrylem strasznie dziwna rzecz przed chwila, wlaczam jacka do wejscia zintegrowanej karty muzycznej, i dzwiek juz jest super na dodatek działaja mi ustawienia z karty sound blaster, tzn jesli przesuwam suwaki w mixerze od sound blaster to rozne opcje sa aktywne np. EAX korektor itd, wszystko to działa, ale dlaczego ja mam słuchawki podlaczone do karty zintegrowanej ?

0
  • #29 24 Sie 2008 23:42
    q8108043312
    Poziom 9  

wychodzi na to ze jedna karta odziaływuje na drugą , czyli problem słuchawek powiedzmy sobie mam juz rozwiązany, pomóż mi teraz podłaczyc to optykiem do glosników bo nic nie gra jesli puzczam wszystko przez optyka

Dodano po 10 [minuty]:

wiesz jak zrobić by dzwiek było słychac podlaczajac to wszystko kablem optycznym ? domyslam sie ze musi byc to polaczenie digital output only a ja mam chyba teraz analogowe wyjscie skoro mam zwykle sluchawkii wyjscie z karty zintegrowanej

0
  Szukaj w 5mln produktów