Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite M40-265 sciemnony ekran!Szukam driverow

24 Sie 2008 21:23 3929 11
  • Poziom 12  
    Witam Wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, dziękuje wszystkim za zainteresowanie sie moim problemem. Mianowicie, problem mój polega na tym ze obraz na lcd w moim laptopie jest taki jakby cały czas działał na baterii (troszkę ściemniony) za pomocą klawisza fn+ f7 jest możliwość rozjaśnienia ekranu ale niestety nie posiadam sterowników ( zgubiłem oryginalna plyte ze sterownikami )Wydaje mi sie ze jest to wina braku sterowników. Prosze o pomoc w ich odnalezieniu, szukałem już "wszędzie" Zaznaczam ze bylem juz na oficjalnej stronie Toshiby. Przepraszam za bledy, i dziekuje z gory za pomoc

Model laptopa to: Toshiba Satellite m40-265
  • Poziom 12  
    tronic1 Zainstalowałem to z 2 linka i niestety bez efektu. Co do 1 linka to powiedz mi pod jaką nazwą to jest bo tam jest tego strasznie dużo :( dzięki wielkie za zainteresowanie.
  • Poziom 26  
    Potrzebujesz nie sterownika a programu "toshiba power saver". W toshibie w nim najłatwiej jest ustawiać jasności i wydajność procesora, a może już go masz taki symbol błękitnej ( nie granatowej) baterii obok zegarka lub w panel sterowania -wydajność i konserwacja. Co do sterowników / oprogramowania to najprościej ściągać z europejskiego mirrora www.toshiba-tro.de , tam po prostu wybierasz model kompa.
    Zakładam oczywiście, że mówimy o systemie windows xp?
  • Poziom 12  
    Tak mam windows XP , Na stronie toshiby niestetety nie ma mojego modelu laptopa ( mam go 2,5 roku)

Dodano po 2 [minuty]:

sciagnolem ten program o ktorym mowiles zaintalowalem i co teraz?
  • Poziom 26  
    Po wejściu do programu ( sposoby opisane powyżej) powinieneś mieć coś takiego jak plany zarządzania energią i suwaki do regulacji : jasności, szybkośći procestora/głośności wentylatora itp. Wyreguluj wszystko względem własnych potrzeb lub zmień plan zarządzania energią na taki, który Ci najbardziej odpowiada.
  • Poziom 12  
    Niestety nie moge odpalic tego programu gdyz wyskakuje mi komunikat ze uzytkownik nie ma praw dostepu do programu...:( Co mam robic...??

Dodano po 1 [minuty]:

Problem wyskakuje moze dlatego ze w tej chwili mam zainstlowany system xp he a z latopem mialem profesionala ale jezyku niemieckim
  • Poziom 26  
    Jak to nie masz praw dostępu? Jesteś zaolgowany jako administrator? Masz tą niebieskią bateryjkę w tray'u i Do wyboru program w panelu sterowania jak pisałem? A może po instalacji nie uruchomiłeś ponownie komputera? Wersja systemu nie ma znaczenia może być home może być prof.
  • Poziom 12  
    Tak jest ta ikonka w panelu sterowania tylko tak jak pisalem wczesniej wyskuje komunikat "NIE MOZNA otworzyc, poniewaz uzytkownik nie ma praw dostepu do programu"Toshiba Power saver" Tak jestem administratorem, mam tylko jedno konto.Prosze o pomoc

PS. Komputer 3 razy restartowalem
  • Poziom 26  
    Dobra inaczej, czy zainstalowałeś wszystko ze stony dla tego modelu? Czy masz toshiba hotkey? W start -programy -toshiba -narzędzia powinieneś mieć kilka programów chyba 5 czy 6 pozycji z pomocami. Pierwszy raz się spotykam z tym, że na koncie administatora jest odmowa prawa dostępu do programu instalowanego z tego konta. Próbowałeś na 2 sposoby jak pisałem czy tylko przez ikonę w tray?
  • Poziom 12  
    Tak zainstalowalem wszystko ze strony.na starcie sa tez te pozycje, probowalem na obydwa sposoby
  • Poziom 26  
    Przychodzi mi jeszcze jedno do głowy - źle ściągnięta wersja programu toshiba power sever. Wczodzisz na stronę, na którą CI podałem, wybierasz archive potem satelite potem wersja m i powinieneś mieć 3 rodzaje do wyboru. Wybierasz tę wersję która odpowiada Twojej wersji notebooka, ważny jest początek kodu konfiguracyjnego czyli psm40e lub psm42e. Jak nie to reinstalka i instalka wszystkiego ponownie. Najlepiej ze strony producenta i przed instalacją poczytać co jest do czego.