Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.8 i pływające obroty... albo inny cyrk...

25 Sie 2008 13:33 6473 7
  • Poziom 14  
    Witam Szanownych Kolegów... :-)

Mam problemik i sądzę, że będziecie mogli mi pomóc (jak zechcecie oczywiście ;-) ).
    Mam Lagunę 1.8 z '98 roku. Samochod ma następujące objawy chorobowe... obroty "normalne" ustawione na ok 900 wtedy samochod zachowuje sie niby normalnie czyli rusza i przyspiesza, ale tak jakby dostawał lewe powietrze... czasami go przydusza gdy dodaje gazu najpierw sie zadławia a potem przyspiesza, jednakze ostatnimi czasami obroty "pływaja" w zakresie 900 - 1300 i czesciej w tym drugim przedziale. Po wcisnieciu gazu samochod jest duszony i nagle rusza w momencie wcisniecia gazu obroty leca na pysk i trzeba ruszac na połsprzegle :-(. Samochód po wyłączeniu silnika ma cholernie trudno zapalić, czego nie ma przy obrotach 900...) Przy dłuższej jezdzie obroty nie spadaja, przy ptredkosci na poziomie 60 mil (100 km/h) zaswieca sie kontrolka service i znaczek immobilazera. Po zatrzymaniu i wyłaczeniu silnika gasnie itd. w kólko...

Angielscy "specjalisci" nie wiedza co jest grane a trzy warsztaty w ktorych bylem. Nie miały binterfejsu do diagnozy tego modelu i rocznika. Do service Renaulta jeszcze nie dotarłem (cholernie droga impreza)...

Pomożecie?

Pozdrawienia 4All
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Dzięki Kolego, jutro sprawdzę to g... i kupię nowe. O wynikach pozwolęn sobie poinformować... Zawsze to taniej niz podpiecie interfejsu (40 - i więcej funtów) z ktorymi są tutaj problemy. a swoją drogą to małe pytanie. Jakim interfejsem można sprawdzić ten rocznik samochodu? Gdzie jest do kupienia? W Polsce bo sadzę, ze mozna nabyc taniej.... chociaz moge sie mylić.

Pozdrawiam serdecznie
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam!!! Ja również mam problem, nie dawno kupiłem laguna 2,0 8v która ostatnimi czasy sporo stała... Samochód strasznie faluje na obrotach bez różnicy czy na gazie czy na bęzynie czy zimny czy ciepły, był czyszczony silniczek krokowy ale to nic nie dało byłem... Byłem z nim na komputerze, wystpiły trzy błedy któych nie dało się usunąć mianowicie czujnik powietrza zasysanego, czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz czujnik prędkości jazdy (prędkość jest pokazywana) wszystkie te elementy mają adnotacje przerwa zwarcie do masy... Wgłębiając się bardziej w te błędy komputer pokazał iż czujniki te wskazują temperature - 40 stopnii... Co mam zrobić??? proszę o pomoc. Zgóry dziękuje
  • Poziom 14  
    Witam,

niestety w moim przypadku pomoglo jedynie wymienienie 3 czujnikow w tym wlasnie wymienionego wyzej. Wydatek w UK z robocizna 150 F. Wydaje mi sie, ze wymiana jest jedynym slusznym rozwiazaniem. W moim przypadku rowniez samochod stal bardzo dlugo. Widocznie te typy tak maja...
  • Poziom 10  
    FTM napisał:
    Witam,

niestety w moim przypadku pomoglo jedynie wymienienie 3 czujnikow w tym wlasnie wymienionego wyzej. Wydatek w UK z robocizna 150 F. Wydaje mi sie, ze wymiana jest jedynym slusznym rozwiazaniem. W moim przypadku rowniez samochod stal bardzo dlugo. Widocznie te typy tak maja...
    \

a jak było ze spalaniem
    bo poroównując do tego co mówili poprzedni właściciele auto paliło ok 10l gazu, wielu ludzi których się pytałem też mówili że 2,0 im tyle spala nawet mój szwagier miał taką i mówił że się wyrabiała a ma ciężką nogę wiec czy przez te czujniki może moje auto spala 13 min???
  • Poziom 14  
    Wybacz ale na temat spalania nie będę się wypowiadał dlatego, że generalnie 90% jeżdżę po Londynie i bardzo często stoję w korkach. Gazu nie używam więc nie wiem. W tej kwestii może inni koledzy się wypowiedzą. Dla mnie samochód który mam daje mi komfort jazdy i jest narzędziem pracy więc wlewam na full a jak swieci kontrolka to tankuję... Ale jestem PEWIEN że czujniki mają wpływ na spalanie i możesz obserwować jego zwiększenie...