Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSL kablem i wifi, za speedstream 4100

25 Sie 2008 14:34 1577 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Jestem posiadaczem dsl 500 ( jeden adres IP).
    Telekomunikacja założyła mi urządzenie Speedstream 4100. Z tego urządzenia podłączyli mi komputer kablem i internet działą. Teraz mam jeszcze laptopa i chciałbym mieć także na nim internet ale w sposób bezprzewodowy.
    Są na to podobno różne sposoby.
    Mogę kupić router (WAG54G) który ma wejscie na modem RJ-11, antenke i RJ-45. TYLKO Z JAKIM ANNEXEM A czy B, na błękitnej linii mi nie powiedzieli, bo podobno to nie ma znaczenia. Czy takie coś mi wystarczy?? Czy będę mógł go bezproblemu skonfigurować??

albo mogę kupić router (czy może to być AP?) ale bez wejścia RJ-11 (tak jak mi panii z błękitnej linii powiedziała). Jaki router w tym wypadku??
    I dlaczego to musi być za ich modemem?? czy nie mogę tego modemu zamienić??

Czy lepiej zostawić ten modem i kupic router?? czy lepiej tego speedstreama 4100 zamienic??
    pomóżcie
  • Poziom 13  
    Speedstream 4100 ma w sobie w prowadzone hasło. Szcególnie konfiguracje byloby trudno zmienić. Kiedy ten 4100 pobierze odpowiednią konfigurację łącza to założone zostanie hasło do twojego DSL. Raczej nie podłaćzysz dowolnego routeru ADSL 2+ zamiast jego
  • Poziom 15  
    PiotrZabek napisał:
    Raczej nie podłaćzysz dowolnego routeru ADSL 2+ zamiast jego

czyli odpada zakpup tego urządzenia Linksys WAG54G gdyż to urządzenie ma wbudowany modem i mogłoby się tylko nadawać zamiast tego sppedstreama 4100?

ustaliłem więc że muszę kupić router bez wbudowanego modemu.
    jakie urządzenie kupić. Tylko firma LINKSYS (gdyz taką preferuję)

a czy naprzykład takie urządzenie , które planuje kupić bez wbudowanego modemu, mogę w jakiś sposób zastąpić switchem i Accespointem jednocześnie?? jezeli tak jak mam to konfiugurować?? najpierw switch, a potem do switcha podlaczyc AP czy odwrotnie?

a co z tym annexem A lub B?