Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z laptopem Dell Inspiron 8200

duszek102 25 Sie 2008 14:57 1743 4
  • #1 25 Sie 2008 14:57
    duszek102
    Poziom 9  

Witam!
    Jak już wspomniałem w temacie mam problem z laptopem Dell Inspiron 8200, mianowicie parę dni temu podczas transportu nie zauważyłem magnesu w torbie i po podłączeniu włączył się ale pokazywał pobór prądu z baterii a nie z zasilacza. Po pewnym czasie zwiesił się i po "twardym restarcie wyskoczył komunikat "Primary hard disc drive not fund Fixed optical drive not found No bootable devices--strike F1 to retry boot, F2 for steup utlity". Po drugim "twardym restarcie" zaczął głośno chodzić i znów się zwiesił... . Po ponownym włączeniu zaczął wyskakiwać powyższy komunikat, aż do dziś z niewyjaśnionych przyczyn włączył sie baz problemowo z zasilania z sieci jak i z baterii (była w stanie naładowania 94%) zostawiłem go podłączonego do sieci. Następnie po upływie jakieś godzinki nie da się go włączyć:-(, nie pokazuje nawet że ładuje baterię (dioda od baterii mrugała).

Każdemu kto mi pomoże z góry dziękuję i pozdrawiam:-).

• #2 25 Sie 2008 15:20
    tronic1
    Spec od komputerów

Możesz nas oświecić jaki to był magnes ? Nie uderzyłeś laptopem przy transporcie ? Na samej baterii też się nie uruchamia ?

• #3 25 Sie 2008 15:38
    duszek102
    Poziom 9  

To był magnes chyba z głośnika... , nie mam pojęcia czy był uderzony w transporcie a z baterii też nie odpala;-(. ni stacji dokującej jest pęknięcie nad klapką od RAM.

• #4 25 Sie 2008 17:18
    tronic1
    Spec od komputerów

Dobrze by było rozebrać i sprawdzić jakość połączeń w laptopie (pamięć, dysk, i.t.d.). Jak masz przejściówkę to podłącz dysk z laptopa pod stacjonarny i sprawdź jego kondycję.

• #5 25 Sie 2008 17:44
    duszek102
    Poziom 9  

Aha. a jaka ma być ta końcówka?

Dodano po 10 [minuty]:

A nie wiesz ile mogą wsiąść w sklepie komputerowym za diagnostykę?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME