Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw odseperowany zasilany samym radiem.

bestisz 25 Aug 2008 15:38 1182 9
    bestisz
    Level 10  
    Witam. Przeglądam w podpiętych temat opisujący zestawy na przód ale zastanawia mnie podstawowa sprawa. Czy te głośniki będą jako tako grały pod samym radiem?? Czy warto wyrzucać przy niektórych zestawach ponad 500zł jeżeli są plany zasilenia takiego zestawu tylko radiem??
    Znajomy ma Mitshubishi Carismę i chce zamontować do przodu jakiś sensowniejszy zestaw ale niestety nie chce kupić wzmacniacza tylko samo radio. Jaki zestaw polecali byście przy takim rozwiązaniu. Radyjko to będzie jakiś Pioneer lub Alpine.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie warto kupować droższego (zawierającego potencjał zestawu ) by zasilać go samym radiem bo nie wyciągniesz z nich tego .... drzemiącego diabełka :D .
    bestisz
    Level 10  
    Sylwek wrote:
    Nie warto kupować droższego (zawierającego potencjał zestawu ) by zasilać go samym radiem bo nie wyciągniesz z nich tego .... drzemiącego diabełka :D .

Rozumiem i dlatego właśnie pytam co rozsądnie zagra pod samym radiem?? Nadmieniam że słuchacz preferuje muzykę klubową, nie koniecznie transowe "bicie", ale raczej dynamiczne rytmy.
    Co w miarę przyzwoicie zagra pod samym radyjkiem i przeniesie ciepło źwięki takich utworów jak wspomniałem.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Helix DB 6.2 to firmowy zestawik który powinien spełnić Twoje oczekiwania hmmm... drugie tyle zainwestowałbym w dobre wytłumienie drzwi . Odseparowany zestaw zasiliłbym tyłem-woferki a przodem-tweterki i nawet w razie "kłucia" sopranów można faderem zniwelować braki.
    Powinno być ok .
    Pierwsze co zawsze robię jak jest nowa furka to (buduję solidne komory dla głosników czyt. wytłumiam drzwi ) większość aplikacji (mam na myśli grę jakichkolwiek zestawów pod samym radiem gra... poprawnie) . Późniejsze rozbudowy czyt. kupno droższych i zasilanie wzmacniaczami stopniowo dodaje tego ... smaczku .
    wydym
    Level 16  
    Witam,możesz jeszcze spróbować coś z hertza np dsk165 pod samym radiem grają też naprawdę dobrze tylko jak to hertz tweterki nie są za specjalne..... słuchałem tego zestawu u znajomego przy wytłumionych drzwiach w matizie:)
    turbolax
    Level 16  
    Hertze są troszkę za ostre, ja brał bym też helixy.
    bestisz
    Level 10  
    Moja propozycja również na samym początku padła na Helixy. Temat uważam za zamknięty. Podziękowania dla wszystkich.
    pipekkk
    Level 12  
    Podepne sie do tematu. Takze szukam odseparowanego zestawu na przod do Passata B4. Drzwi baardzo amatorsko wygluszne < wnetrze + zaklejone otwory montazowe >, polozone nowe przewody, radio podpiete pod aku. Niestety, na razie zostaly org. plastikowe dystase < trzeba bylo rzezbic jeszcze panel z MDF-u i dlatego pierscienie kurza sie w szafie >. Na dniach bede kupowal nowe radio : Kenwooda 5041, Clariona 288 lub jakies JVC z USB. Obecnie w drzwiach siedza stare Phonocary. Niestety, na obecnym radiu, ktore zostalo po porzednim wlascicielu, phonocary ledwo graja. Naczytalem sie tematow o glosnikach i najbardziej sklaniam sie do Helixow, ponoc jednak cienko w nich z basem < slucham glownie rocka wiec nie jest to szczegolnie istotne, ale... >. Czy faktycznie tak kiepsko wyglada w nich sprawa z niskimi tonami? Moze lepiej zainwestowac w Powerbassy? Z gory dziekuje za opinie.

PS. poki co < znajac mnie do wiosny ;] > nie planuje podpinania wzmaka.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Do basu potrzeba mocy ,więc jeśli nie chcesz go zakładać ,to różnice na tym polu będą mizerne .......cokolwiek kupisz zagra podobnie .
    pipekkk
    Level 12  
    Tez tak sobie myslalem :/ Mimo wszystko i na tych 20W RMS pewne glosniki moga miec lepszy dol od innych < oczywiscie z tych o niskiej mocy wejsciowej +/- 50W >. Chyba jedak zdecyduje sie na te Helixy, pozniej najwyzej dorzuce jakis prosty wzmacniacz czterokanalowy i mala zamknieta skrzynke w mostku. BTW slyszalem kilka pozytywnych opinii o glosnikach Pioneera z serii TS - moc maja nieduza, moze cos takiego warto dac pod radio? Niestety, w tanich zestawach brak zwrotnic...