Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć ustawień

przemneu 26 Lut 2004 20:06 1497 6
  • #1 26 Lut 2004 20:06
    przemneu
    Poziom 13  

Witam,

Nie miałem za wiele do czynienia z nowszymi radiami z panelem (mam w aucie jakiegoś leciwego Philipsa nawet bez szuflady, którego sobie wypinam kiedy potrzebuję i zabieram ze sobą) i zastanawia mnie czy takie nowsze radyjka można bez obaw o skasowanie ustawień odpinać od zasilania - aby np. zabrać na noc do domu?
    Może głupiutkie pytanie ale nie wiem jak z nimi sprawa wygląda :)
    Z góry dzięki! :)

• #2 26 Lut 2004 20:29
    Masteq
    Poziom 17  

To zalezy od tego gdzie radio zapisuje ustawienia. Jesli do pamieci nieulotnej to mozna je odlaczyc bez obaw o utrate ustawien. Z tego co sie orientuje to Blaupunkt i Becker stosuja takie rozwiazania, ale czy we wszystkich modelach, tego nie wiem.

• #3 27 Lut 2004 02:09
    SlaweK
    Poziom 43  

W sumie jest z tym bardzo różnie. Ogólnie można uznać że jeśli radio jest na kieszeń lub kieszeń była jako dodatkowa opcja (montowało się dodatkowąoryginalną rączkę do wyciągania i można było zamontować w oryginalnej kieszeni) to radio pamiętało poprzednie ustawienia. W wielu radiach kodowanych specjalnie w tym celu można dezaktywować kod by nie trzeba go było wprowadzać za każdym razem po włożniu do kieszeni.
    Ale regułą to nie było, znam radia z pamięcią nieulotną które niektórych ustawień (choćby bas-sopran) nie pamiętały.

SławeK

• #4 28 Lut 2004 11:13
    przemneu
    Poziom 13  

SlaweK napisał:

Ale regułą to nie było, znam radia z pamięcią nieulotną które niektórych ustawień (choćby bas-sopran) nie pamiętały.

SławeK

A może ktoś jest w stanie sprecyzować to do marek: Sony, Philips, Blaupunkt, ewentualnie Pioneer i Kenwood - czy panelowe radia kasetowe tych marek zapamiętują zwykle swe ustawienia po odpięciu zasilania czy nie?

• #5 29 Lut 2004 00:49
    slawko_k
    Poziom 33  

Cytat:
    A może ktoś jest w stanie sprecyzować to do marek: Sony, Philips, Blaupunkt, ewentualnie Pioneer i Kenwood - czy panelowe radia kasetowe tych marek zapamiętują zwykle swe ustawienia po odpięciu zasilania czy nie?

Nie widzialem jeszcze japonca ktory by pamietal. Sony, Pioneer i JVC na pewno nie. Kenwooda nie mialem ale ysle podobnie.
    Philisp'sy i Blaupunkty raczej beda pamietac

• #6 29 Lut 2004 11:20
    przemneu
    Poziom 13  

[quote="slawko_k"]

Cytat:

Nie widzialem jeszcze japonca ktory by pamietal. Sony, Pioneer i JVC na pewno nie. Kenwooda nie mialem ale ysle podobnie.
    Philisp'sy i Blaupunkty raczej beda pamietac

Czyli sądzisz, że skasuje im się nawet usatwienie zaprogramowanych stacji? Kurcze, dziwne jakieś te radia robią.
    Szczerze mówiąc, to dziwie się, że obecnie porządne firmy nie robią radioodtwarzaczy z szufladami - tylko same panele. Jak dla mnie, to panel w naszym kraju to żadne zabezpieczenie przed złodziejami :(

• #7 29 Lut 2004 15:03
    SlaweK
    Poziom 43  

Jako przykład opowiem Ci prawdziwą historyjkę z Berlina. Przyjechaliśmy ze znajomym jego BMW 735 na miejsce a on nawet nie zamknął szyberdachu. Mówię mu o tym że staci zaraz radio a miał London RDM104, w sumie kuszące kilka lat temu radio i to byle jak wsunięte tak ze widac było że nie jest zamocowane. A on mi powiedzial żebym popatrzył po innych autach. Zajrzalem do stojącego przed nami cabrioleta, a tam było jeszcze ciekawsze radio, już nie pamiętam modelu. Mówił że on tam też w nocy stoi.
    Morał: W cywilizowanych krajach mniej kradną a tylko Polska to kraj muzykalnych ludzi gdzie każdy kto wysiada z auta zabiera ze sobą swoje ukochane radio.
    Radia też produkują w bardziej cywilizowanych krajach a jaki ma interes producent radii którch nie kradną ? Złodzieje przecież nie kupują w sklepach.

Aha, Blaupunkty z kartami kodowymi potrafią zapamiętać dwa rodzaje ustawien dla 2 kart, tzn np twoja karta z numerem 1 wkladasz i masz radio i stacje ustawione po swojemu a wsiada np Twoja żona i wkłada swoja kartę z nr 2 i ma swoje ustawienia stacji i regulacji.

SławeK

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME