Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buggy do landkitingu

wujek1986 25 Aug 2008 19:13 14261 13
  • Witam serdecznie.
    Zacznijmy od tego co to jest " landkiting ".
    Jest to dosyć nowy sport polegający na jeżdzeniu w wózku a jako napęd służy latawiec komorowy o powierzchni od 3 do 12 m2.

Chcę przedstawić moją konstrukcję wózka:
    Buggy do landkitingu

System amortyzacji zaprojektowany został w AutoCadzie:

Buggy do landkitingu

Elementy zostały wycięte laserowo z stali czarnej 5 mm.
    Tuleje wykonałem z poliamidu.

Buggy do landkitingu

Rury gięte na giętarce Home Made z paru kawałków stali i podnosika hydraulicznego.
    Całośc prezentuje się tak:
    Buggy do landkitingu

Buggy do landkitingu

Buggy do landkitingu

Buggy do landkitingu

I w akcji:
    Buggy do landkitingu

Czemu w "niedokończone" ? A temu iż jeszcze parę elementów jest do poprawy. W tym "pegi" tam gdzie sie trzyma stopy itp itd. Amortyzator muszę wstawić 500 lbs (w tej chwili 750 lbs i jest za twardy)

Kosztorys:
    Koła: 700 zł
    Siedzenie: 100 zl
    Materiał na całość: 200 zł
    Cięcie amortyzacji: 170 zł
    Laska poliamidu: 30 zł
    Inne: ?? (cen śrubek itp już nie pamiętam)

Całość: 'ok' 1400 zł

Jeżeli macie pytania? Smialo pytajcie. Na każdę odpowiem.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    wujek1986
    Level 14  
    wujek1986 wrote 163 posts with rating 4, helped 4 times. Live in city Białystok. Been with us since 2007 year.
    stanley019
    Level 15  
    ładna konstrukcja choć pewnie zaraz odezwą się głosy że nie ma w tym elektroniki, ale uważam że takie konstrukcje tez mają miejsce w tym dziale, a teraz pytania:
    1 skąd pochodzi zawieszenie (a przynajmniej to z rysunku 3d) chodzi mi o sprężynę czy była nawijana samodzielnie, zlecona komuś a może kupiona, jeśli tak to gdzie i za ile jeśli wolno zapytać, oraz czy jest to sama sprężyna czy jest tez mały amortyzator?
    2 jak wykonane są elementy poliamidowe, czy to tylko same tulejki docięte na wymiar, czy może coś jak silent block w samochodzie? gdzie można zakupić taką laskę poliamidu i czy występują inne rozmiary?
    wujek1986
    Level 14  
    DIY to nie tylko elektronika. Ale odpowiadając na pytania:

1. Jeżeli chodzi o samą sprężyne. Jest to prosty amortyzator rowerowy za cenę 35 zł do kupienia w każdym sklepie rowerowym.
    2. Co do poliamidu, kupiłem całośc jako laskę (1m) 16 mm z pustym środkiem o średnicy 8 mm. Cięta była w wiertarce przystosowanej jako prostą tokarke. Kładlem wielki nacisk na to aby cięcia były jak najlepsze.
    Kupiona byla w jednym z sklepów w Białymstoku. Ale jak widzę to na google można spokojnie znaleśc coś wysyłkowo. Rozmiary inne oczywiście również można znaleść.

Z ciekawości zapytam ci to silent block ? Z takim określeniem się jeszcze nie spotkalem :)
    Pozdrawiam
    yellow_
    Level 11  
    a jak sie czyms takim hamuje?
    DJ MHz
    Level 24  
    Kierując latawcem można też wyhamować (opadnięcie go na ziemię ? )
    wujek1986
    Level 14  
    Haha :) Hamuje się na dwa sposoby.
    Pierwszy sposób mało efektywny, znaczy się przerzucamy latawiec za siebie i silą latawca hamujemy.
    Drugi sposób na szybkie hamowanie to po prostu drift :) Zarzuca się wózkiem aby jechał bokiem.
    stanley019
    Level 15  
    silent block to tulejka gumowa w której znajduje się druga stalowa, one są razem sklejone całość wprasowuje się w podłużnice i przykręca wahacz do tego u mnie tak na to mówią i dlatego ja tak to nazywam być może fachowa nazwa jest inna:)
    lord_blaha
    Level 33  
    Jaki masz latawiec? Wyrwał Cię już kiedyś na tym buggy? Widze na fotkach tylko cienkie paski, ja po pierwszym "wyskoku" zamieniłem je na czeskie pasy rajdowe :)
    Chyba najbardziej "profesjonalnie wyglądające" buggy jakie widziałem. Może jakaś mała produkcja seryjna? :) Chętnie bym sie przesiadł na takie cudo :)
    wujek1986
    Level 14  
    Mam Ozonika Frenzy 12 m2...
    Co do najbardziej profesjonalnego wyglądu to obejrzyj sobie dzieła użytkownika Jafuzz z znanego forum landkitingowego ;)
    Produkcji seryjnej nie przewiduje lecz przewiduje sprzedaż tego egzemplarza. Ale to nie teraz jeszcze. Muszę dopracować konstrukcje.

stanley019 niestety nie mam tego patentu u siebie. Stwierdziłem ,że poliamid po prostu się wybije po paru jazdach. Ale w następnej konstrukcji coś wykombinuje.
    grzesiek_nysa
    Level 25  
    Musze przyznac ze fajny wynalazek,moze kiedys zrobie sobie takie cudo,ilesz mozna wozic tylek w aucie ;)
    wujek1986
    Level 14  
    Naprawdę polecam. Fajny fun, troszkę adrenalinki do krwi zawsze wejdzie. Za 1 tyś zł można zacząć zabawę w landkiting ;). Potem zabawa się rozkręca. Kupujesz snowboard i latasz w zime.

http://pl.youtube.com/watch?v=QdUBnO6kqCQ
    wujek1986
    Level 14  
    Nowy wózek już w produkcji.
    Stary idzie na sprzedaż.

Uchylam rąbka tajemnicy:
    Buggy do landkitingu
    Buggy do landkitingu
    Buggy do landkitingu
    Buggy do landkitingu
    grzesiek_nysa
    Level 25  
    Witam.Widzę że konstrukcja już troszkę bardziej zaawansowana.Czekamy na fotki nowego buggy:)
    Pozdro
    JaFuzz
    Level 1  
    hihihi... ciekawostka gdzie to można przeczytać swoją Xywkę ;) gdzie jak gdzie ale na Elektrodzie bym nie przypuszczał ... baggus fajoski... w nowym trochę znajome rozwiązania ;) ... jeśli byłby ktoś zainteresowany baggusami to zawsze zapraszam na http://JaFuzzBuggy.com

Buggy do landkitingu