Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

carisma- problem z czujnikiem regulacji początku wtrysku

przemo166 25 Sie 2008 21:33 2555 2
  • #1 25 Sie 2008 21:33
    przemo166
    Poziom 14  

Autko carisma, silnik 1,9TD, 1998r., przebieg 161000km.
    Od kilku dni po porannym odpaleniu silnik poszarpuje a z tyłu wydostaje się chmura niebieskiego dymu. Byłem na odczycie błędów z komputera i wyszło: "błąd w obwodzie: układ regulacji początku wtrysku". W opisie miejsce zainstalowania czujnka - pompa paliwowa.
    Auto mam 3 miesiące, przejechałem nim 10000km, spalanie 6,01-6,9 cykl mieszany, tankuje zawsze na schelu V-Power Diesel. Dwa razy zaraz po zakupie dodałem środek do czyszczenia wtrysków firmy STP.
    Czy ktoś miał już ztym problem, czy można z tym jeździc, jaki jest numer katalogowy tego czujnika i czy wykręcenie go spowoduje zapowietrzenie układu lub coś innego???
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

1 2
  • #2 22 Wrz 2008 22:17
    przemo166
    Poziom 14  

wymieniłem zawór, koszt-450 zł. Auto przestało kopcic ale zauważyłem nową usterkę mianowicie jak chodzi klima to wczasie jazdy gdy sie uruchamia to wskazówka obrotomierza spada do zera. Spalanie wzrosło do ok. 7,2 litra. Co może powodowac takie skutki? Czy zbyt luźny pasek wieloklinowy ma na to wpływ?

0
  • #3 22 Wrz 2008 22:23
    Przemo-P21
    Poziom 16  

Załączenie klimy zawsze spowoduje wzrost zużycia paliwa - dodatkowy pobór mocy przez sprężarkę klimatyzacji...

Co do obrotomierza to dość dziwne zachowanie - może jakieś uszkodzenie włącznika klimatyzacji...nie mam na razie innego pomysłu.

0