Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWF 805 - przerywa pranie

25 Sie 2008 21:34 5953 11
  • Poziom 19  
    Witam panów! W/w pralka zatrzymuje program po pierwszym płukaniu i zachowuje się tak jak po zakończeniu prania. Dodam tylko że, filtry zostały wyczyszczone po pierwszym takim zatrzymaniu i pralka prała dobrze przez 3 prania. Teraz znowu jest to samo, ale dzieje się tak na każdym programie. Gdzie mogę szukać jeszcze przyczyny tych anomalii? Pozdrawiam.
  • Moderator AGD i automatyka
    A wodę wylewa za każdym razem całą czy zostaje w bębnie?
  • Poziom 19  
    Witam! Zapomniałem dodać, że wody nie odpompowuje - całość zostaje w pralce. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sprawdź czy nic nie ma na turbince pompki spustowej, jeżeli jest czysto wymień silnik pompki.
  • Poziom 19  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Po pierwszym takim incydencie wyczyściłem dokładnie cały filtr, ale był nawet w miarę czysty ( mam porównanie z moja Amicą ) , teraz jak tak się stało, to turbinka i filtr były czyściutkie. I jeszcze jedno mnie zastanawia. Dlaczego to wina pompki skoro na wszystkich programach tak się dzieje i co najważniejsze, na 3 płukaniu?
  • Poziom 19  
    Witam! Mam jeszcze jedno pytanie tzn. takie samo jak w ostatnim moim poście: pralka zrobi na każdym programie 2 płukania, a do 3 - go nabierze wody i wtedy właśnie się zatrzymuje, więc ponawiam pytanie, ponieważ nie chciałbym w ciemno wymieniać pomki. Pozdrawiam.
  • Moderator AGD i automatyka
    Tu jest fragment z instrukcji obsługi:

Pralka Elektrolux EWF 805 - przerywa pranie

Więc albo przycisk masz wciśnięty albo pompa nie daje rady lub w najgorszym przypadku elektronika.
  • Poziom 19  
    Mało pocieszające, ale mówi sie trudno. Pompę mam wyjętą i jutro ją sprawdzę, a co do wciśniętego przycisku, to nie jest wciśnięty , a właścicielka pralki twierdzi, że go nigdy nie używała. A czy jest coś takiego jak funkcja RESET w tej pralce? A może ktoś z kolegów ma instrukcję serwisową? Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Witam! Pompa rzeczywiście szwankowała, ponieważ dostała się woda do środka przez zużyty uszczelniacz pod turbiną. Teraz mam problem gdzie dostać taką pompę i czy muszę kupować całą, bo uzwojenie silnika jest o.k , a wirnik z turbiną można by było wymienić. czy ktoś z kolegów może mi podpowiedzieć gdzie to kupić? To jest silnik Askoll Model: M114 Art.292013 Cod.132208210 230V 50Hz 0,2A
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Wymieniasz tylko silnik, dostaniesz w każdym sklepie z częściami AGD.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich zainteresowanych!! Tydzień temu otrzymałem nowy silnik pompy, który po wymianie i zrobieniu kilkunastu prań działa bez zastrzeżeń. Pozdrawiam.