Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter TP Link - TD W8910G - konfiguracja.

kpaweł 25 Sie 2008 21:57 50106 14
  • #1 25 Sie 2008 21:57
    kpaweł
    Poziom 20  

Posiadam ruter tp link TD W8910G i orange freedoom 1 Mb/s. Gdzie należy wpisać w ruterze hasło i login dostarczone wraz z umową orange. Proszę o pomoc. POZDR

• #2 25 Sie 2008 22:17
    FlyBoy
    Poziom 28  

Potrzebne dokumenty z loginem i hasłem od dostawcy.
    Potrzebna instrukcja instalacji routera(dostarczana z routerem).
    Potrzebna odrobina znajomości podstaw sieci LAN.
    Potrzeba odrobina wolnego czasu i samozaparcia.
    No i TO

Teraz sam spróbuj poustawiać, jak nie będzie działało to wtedy napisz co jest nie tak na pewno ktoś pomoże.
    Poza tym to ten cały Orange Freedom to to samo co Neostrada tylko pod inną nazwą.

• #3 25 Sie 2008 22:26
    kpaweł
    Poziom 20  

Ruter dostałem od kolegi. Instrukcji nie mam. Mam tylko hasło i login.

• #4 25 Sie 2008 23:25
    FlyBoy
    Poziom 28  

No doooobra, niech Ci będzie.
    Zacznij od sprawdzenia czy router w ogóle działa, bo skoro jest z drugiej ręki mogą różne cuda się z nim dziać. Najlepiej zresetować go do ustawień fabrycznych.
    Wciskasz przy włączonym routerze przycisk "reset" na jakieś 8 sekund, puszczasz i czekasz aż router całkowicie się uruchomi.

Teraz kwestia jak mają być podłączone komputery? Kablem czy WiFi?
    Aby skonfigurować router po resecie, musisz podłączyć do niego komputer za pomocą kabla skrętki.
    Przed podłączeniem kabla sprawdź we właściwościach połączenia sieciowego czy ustawione jest automatyczne pobieranie adresu IP, jeżeli nie to ustaw jeżeli jest to możesz podłączyć kabelek.
    Po podłączeniu kabelka sprawdź status połączenia sieciowego czy komputer dostał adres IP z puli 192.168.1.x. Jeżeli tak to przejdź do następnego kroku, jeżeli nie to daj znać.

Teraz otwórz przeglądarkę, w polu adresu wpisz http://192.168.1.1 i enter, otworzy się okno logowania, wpisz login: admin hasło: admin i enter, jak wszystko poszło dobrze to powinieneś być w menu konfiguracyjnym routera.

Teraz "Quick Setup"

okienko pierwsze: VPI:0 VCI:35 i klikasz next

okienko drugie Connection Type:
    PPP over Ethernet (PPPoE) zaznaczasz i wybierasz niżej Encapsulation Mode: LLC klikasz NEXT

okienko trzecie PPP Username and Password:
    PPP Username: login od orange
    PPP Pasword: hasło od orange
    PPPoE service name: Freedeom
    Authenticiation Method: Auto
    MTU: 1492
    Dial on demand: ODZNACZ tą opcję
    Kliknij NEXT

okienko czwarte Enable IGMP... : nic nie zmieniaj kliknij NEXT

Okienko piąte Device - Setup:

IP Address: 192.168.1.1
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    Enable DHCP: ZAZNACZ tą opcję
    Start IP Address: 192.168.1.2
    End IP Address: 192.168.1.20
    Leased Time: 48
    Kliknij NEXT

Okienko szóste "Wireless -- Setup"
    Na razie odznacz opcję: Enable Wireless
    kliknij NEXT

Okienko siódme WAN Setup -- Summary, kliknij tylko Save/Reboot Odczekaj kilka minut i sprawdź czy masz Internet na podłączonym kablem komputerze.

• #5 26 Sie 2008 08:44
    kpaweł
    Poziom 20  

Podział netu na 2 kompy po skrętce. Ten reset rutera to z przy włączonym zasilaniu i włożonych kablach sieciowych?

• #6 26 Sie 2008 11:40
    FlyBoy
    Poziom 28  

Tak, przy włączonym routerze ale z odłączonymi kablami sieciowymi.

• #7 26 Sie 2008 11:47
    bubi89
    Poziom 21  

FlyBoy napisał:
    No doooobra, niech Ci będzie.
    Zacznij od sprawdzenia czy router w ogóle działa, bo skoro jest z drugiej ręki mogą różne cuda się z nim dziać. Najlepiej zresetować go do ustawień fabrycznych.
    Wciskasz przy włączonym routerze przycisk "reset" na jakieś 8 sekund, puszczasz i czekasz aż router całkowicie się uruchomi.

Teraz kwestia jak mają być podłączone komputery? Kablem czy WiFi?
    Aby skonfigurować router po resecie, musisz podłączyć do niego komputer za pomocą kabla skrętki.
    Przed podłączeniem kabla sprawdź we właściwościach połączenia sieciowego czy ustawione jest automatyczne pobieranie adresu IP, jeżeli nie to ustaw jeżeli jest to możesz podłączyć kabelek.
    Po podłączeniu kabelka sprawdź status połączenia sieciowego czy komputer dostał adres IP z puli 192.168.1.x. Jeżeli tak to przejdź do następnego kroku, jeżeli nie to daj znać.

Teraz otwórz przeglądarkę, w polu adresu wpisz http://192.168.1.1 i enter, otworzy się okno logowania, wpisz login: admin hasło: admin i enter, jak wszystko poszło dobrze to powinieneś być w menu konfiguracyjnym routera.

Teraz "Quick Setup"

okienko pierwsze: VPI:0 VCI:35 i klikasz next

okienko drugie Connection Type:
    PPP over Ethernet (PPPoE) zaznaczasz i wybierasz niżej Encapsulation Mode: LLC klikasz NEXT

okienko trzecie PPP Username and Password:
    PPP Username: login od orange
    PPP Pasword: hasło od orange
    PPPoE service name: Freedeom
    Authenticiation Method: Auto
    MTU: 1492
    Dial on demand: ODZNACZ tą opcję
    Kliknij NEXT

okienko czwarte Enable IGMP... : nic nie zmieniaj kliknij NEXT

Okienko piąte Device - Setup:

IP Address: 192.168.1.1
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    Enable DHCP: ZAZNACZ tą opcję
    Start IP Address: 192.168.1.2
    End IP Address: 192.168.1.20
    Leased Time: 48
    Kliknij NEXT

Okienko szóste "Wireless -- Setup"
    Na razie odznacz opcję: Enable Wireless
    kliknij NEXT

Okienko siódme WAN Setup -- Summary, kliknij tylko Save/Reboot Odczekaj kilka minut i sprawdź czy masz Internet na podłączonym kablem komputerze.

Zrób tak jak jadzi kolega. Też mam ten router i konfiguracja jest supcio, a chodzi nie źle. Chcesz mogę zeskanować opis jaki do niego dostałem.

• #8 26 Sie 2008 18:31
    kpaweł
    Poziom 20  

Niestety po resecie rutera, komputer nie posiada adresu z puli 192.168.1.x tylko 192.168.2.2. Nie wiem co dalej robić.

• #9 26 Sie 2008 19:03
    FlyBoy
    Poziom 28  

Prawdopodobnie twój router ma adres 192.168.2.1 i taki adres wpisz w przeglądarce, we wszystkich podanych przeze mnie adresach IP zmień 1 na 2.

• #11 26 Sie 2008 19:17
    kpaweł
    Poziom 20  

Po 1 kroku(VPI i VCI) nie ma opcji Connection Type. To wszystko ma być robione po podłączeniu RJ 45 do rutera czy nie ma znaczenia?

• Pomocny post
    #12 26 Sie 2008 19:44
    FlyBoy
    Poziom 28  

Alana napisał:
    Sprawdzic czy http://192.168.2.1 da wejscie na router.
    LUDZIE MYSLCIE!!

No tak, tylko co w chwili gdy adres routera jest ustawiony na np. 192.168.2.50 ?

To menu nie musi się dokładnie tak samo nazywać, w każdym bądź razie musisz wybrać typ połączenia.

• #13 26 Sie 2008 21:47
    kpaweł
    Poziom 20  

Dzięki bardzo Flyboy, wszystko ruszyło. POZDR

• #14 03 Lis 2008 19:06
    wlakop
    Poziom 8  

witam mam równiez router Td-W8910G i czy aby go zainstalowac nalezy predzej odinstalowac stary modem?
    no bo mam orange free 512mb/s od czegto zaczac prosze o pomoc!

• #15 26 Lis 2008 13:26
    Yasiek_N
    Poziom 14  

wlakop napisał:
    witam mam również router Td-W8910G i czy aby go zainstalować należy predzej odinstalować stary modem?
    Tak, IMO warto odinstalować, to po pierwsze. Po drugie, w panelu sterowania, opcje internetowe, połączenia, ustawienia połączenia telefonicznego i VPN wywalasz wszystkie połączenia, okienko ma zostać puste, w przeciwnym razie, mimo podłączenia do netu przez sieciówkę, przeglądarka i inne programy będa próbowały dobijać się do netu po staremu, czyli przez modem adsl.
    Dodam jeszcze, że jak już wcześniej pisano, w ustawieniach enkapsulacji ustawiasz VPI=0 VCI=35 (zwykle domyślnie jest VPI=8, koniecznie trzeba to zmienić na VPI=0). W moich okolicach ustawia się dodatkowo PPPoA oraz VC-mux, jeśli połączenie masz po linii tp, ale obojętnie, czy jest to neo, freedom czy jakieś badziewne tele2 - połączenie leci przez sieć ATM do routerów poszczególnych dostawców.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME