Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długość nagrywania filmu w Olympus FE-340 i karta M 2GB xD

jaros85 25 Sie 2008 23:14 2901 2
  • #1 25 Sie 2008 23:14
    jaros85
    Poziom 20  

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu Olympus FE-340 (choć nie do końca). Aparat robi zdjęcia naprawdę dobrej jakości aparat wogule był kupiony w Anglii miał już polskie menu i na dzień dzisiejszy nie ma nowszego firmware niż ten co jest w aparacie (nie znam aktualnej wersji).

Oto moje obserwacje na temat czasów nagrywania filmu tym aparatem.
    Pamięć wewnętrzna około 50MB wolnego miejsca
    640x480x30fps - 10s
    640x480x15fps - 54s

Karta xD 2GB typ M Olympus
    640x480x30fps - 10s
    640x480x15fps - 29min

Dane te dotyczą oczywiście sytuacji gdy w pamięci wewnętrznej/karcie niema żadnych zapisanych danych.

Czasy jakie podałem są wyświetlane przez aparat w czasie nagrywania filmu (tuż po naciśnięciu przycisku migawki) w czasie spoczynku te czasy są o wiele większe takie jak podane w instrukcji.

Czy ktoś może podać jakie są czasy zapisu filmu dla kart innych producentów oraz dla kart typu M+ oraz H. Zwłaszcza interesuje mnie karta typu M+.

W moim Olympusie po włożeniu karty do aparatu nie ma dostępu do pamięci wewnętrznej nie da się oglądać zdjęć trzeba je skopiować na kartę za pomocą funkcji Backup lub wyjąć kartę z aparatu. Czy w pozostałych modelach Olympusa też jest taka sytuacja?

0 2
  • #3 26 Sie 2008 23:03
    jaros85
    Poziom 20  

Ale w jakiej rozdzielczości jest ten film i ile klatek na sekundę i czy ten czas to jest pokazywany w trakcje przełączenia na tryb nagrywania filmu czy w trakcie gdy film już się nagrywa bo to są istotne wiadomości.

0
  Szukaj w 5mln produktów