Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długość nagrywania filmu w Olympus FE-340 i karta M 2GB xD

25 Sie 2008 23:14 2991 2
 • Poziom 20  
  Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu Olympus FE-340 (choć nie do końca). Aparat robi zdjęcia naprawdę dobrej jakości aparat wogule był kupiony w Anglii miał już polskie menu i na dzień dzisiejszy nie ma nowszego firmware niż ten co jest w aparacie (nie znam aktualnej wersji).

  Oto moje obserwacje na temat czasów nagrywania filmu tym aparatem.
  Pamięć wewnętrzna około 50MB wolnego miejsca
  640x480x30fps - 10s
  640x480x15fps - 54s

  Karta xD 2GB typ M Olympus
  640x480x30fps - 10s
  640x480x15fps - 29min

  Dane te dotyczą oczywiście sytuacji gdy w pamięci wewnętrznej/karcie niema żadnych zapisanych danych.

  Czasy jakie podałem są wyświetlane przez aparat w czasie nagrywania filmu (tuż po naciśnięciu przycisku migawki) w czasie spoczynku te czasy są o wiele większe takie jak podane w instrukcji.

  Czy ktoś może podać jakie są czasy zapisu filmu dla kart innych producentów oraz dla kart typu M+ oraz H. Zwłaszcza interesuje mnie karta typu M+.

  W moim Olympusie po włożeniu karty do aparatu nie ma dostępu do pamięci wewnętrznej nie da się oglądać zdjęć trzeba je skopiować na kartę za pomocą funkcji Backup lub wyjąć kartę z aparatu. Czy w pozostałych modelach Olympusa też jest taka sytuacja?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 20  
  Ale w jakiej rozdzielczości jest ten film i ile klatek na sekundę i czy ten czas to jest pokazywany w trakcje przełączenia na tryb nagrywania filmu czy w trakcie gdy film już się nagrywa bo to są istotne wiadomości.