Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam książki - czytanie schematów ideowych, rozpozn poł

26 Sie 2008 08:57 3770 7
  • Poziom 9  
    Witam :D

Czy mogli byście polecić mi jakąś książkę z której mógłbym nauczyć się podłączać układy elektroniczne posługując się schematem ideowym, bowiem mam czasem z tym problem na laborkach ? (nie chodzi mi bynajmniej o same oznaczenia elementów, bo większość znam ) chodzi mi o metody, jak prawidłowo ( i w najprostszy sposób) zlłożyć układ, co do "plusa" co do "minusa"
    Są jakieś książki o tej tematyce? Najlepiej gdyby była dostępna w PDF

a coś o rozpoznawaniu połączeń szeregowych i równoległych w różnych kombinacjach i względem siebie ? stosowane np. przy obliczaniu rezystancji zastępczych obwodów....

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc :)

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Podłączysz jeszcze pare układów na laborkach i już bedziesz wiedizał w czym jest rzecz. Myśle że nie są do tego specjalnie potrzebne jakieś książki. Poogladaj proste schematy ukłądów elektronicznych. W necie poczytaj o łączeniu szeregowym i równoległym diód rezystorów żarówek. I za jakiś czas powinieneś już z tym sobie bezproblemu dawać radę
  • Poziom 9  
    podłącze, albo i nie... jeśli mnie za nie wiedzę nie wywalą z zajęć

A coś o rozchodzeniu się prądów w obwodach równoległych /szeregowych ?
  • Poziom 12  
    "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz Układy"- Dieter Nuhrman - też polecam tą książkę, ma ona 25 lat, ale jest napisana łatwym, przyswajalnym językiem (liczne porównania do sieci wodociągowej) i super sie z niej nauczysz. :)
  • Poziom 10  
    Również mam problem z układam. Nie potrafię połączyć ze sobą elementów, żeby wszystko sprawnie działało. Nie wiem jak się tego nauczyć, zaznaczam jestem początkującym elektronikiem i to bardzo początkującym;P;P
  • Uczeń
    Witam

Ja tez mam problem z czytaniem schematów. Jak co łączyć np na płytce uniwersalnej bo tam są te linie i nie wiem właśnie jak się na tym wyznać. Jest jakaś książka lub coś w formacie pdf. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam