Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kość bios'u PhoenixBios D686, jaki odpowiednik

26 Sie 2008 12:36 4224 4
  • Poziom 9  
    Mam uszkodzoną płytę ECS 755-A2 a dokładnie kość odpowiadającą za bios... Posiadam również sprawną druga płytę, ASUS K8V-X, do której chce włożyć tę kość i wgrać nowy bios... Czy ASUS się nie uszkodzi gdy włożę kość biosu od ECS 775-A2??? lub ewentualnie jaka pamięć ROM włożyć zamiast tej uszkodzonej by płyta działała?
  • Sklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Cytat:
    Kość bios'u PhoenixBios D686
    PhoneixBios D686, to chyba napis z naklejki... zobacz jakiej marki i oznaczenia posiada sama kość.

A co do samego programowania na innej płycie to zobacz sam;
    ECS 755-A2
    Cytat:
    SYSTEM BIOS
    Award BIOS z 2MB Flash ROM
    Obsługa Plug and Play 1.0B, APM 1.2, Multi Boot, DMI
    Obsługa specyfikacji ACPI w wersji 1.0

Asus K8V-X
    Cytat:
    BIOS
    - 4Mb pamięci Flash EEPROM
    - AMI BIOS z rozszerzonymi funkcjami ACPI,DMI,PnP
    - ASUS EZ Flash, ASUS Mylogo2, SM BIOS 2.3, Crash-Free BIOS2

Tutaj trzeba by było użyć UniFlash, i programować przy tzw.Hot-Swap kości BIOSu. Jak do tej pory jeszcze nikt nie próbował (bynajmniej ja nic nie wiem o sukcesie takiej operacji) programowania kości Award'a na płycie z AMI.

A ta płyta ECS z uszkodzonym biosem, może daje jakieś oznaki życia, np. przy włączeniu słychać pracę stacji dyskietek?
    I skąd pewność że to uszkodzony BIOS?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Tak wogóle to zachciało mi sie czyscic kompa z kurzu i jak go chciałem odpalic to dziwnie sie zachowywał. Po nacisnieciu power nie swieci sie zielona kontrolka tylko czerwona. Zauwazyłem, ze gdy do napedów dvd i dysku podłaczone jest zasilanie i tasmy ATA, dvd i dysk nie kreca sie a gdy odłącze tasmy, dysk i dvd pracują ale co z tego jak nie sa podłaczone do płyty... Wiatraki sie kreca... Reset biosu i wyjmowanie baterii nie pomogło, wiec jak upewnc sie na 100% ze siadła ta kosc???

AAA i na tej nakleice pisze jeszcze 246048155.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ŁukaszSZ999 napisał:
    Reset biosu i wyjmowanie baterii nie pomogło, wiec jak upewnić się na 100% ze siadła ta kość???
    ... A i na tej naklejce pisze jeszcze 246048155.
    A więc tak:
    co do kości BIOS to nie chodziło mi o naklejkę na niej, tylko o oznaczenie (pod naklejką) samej kości np.SST 39SF020 itp.
    co do samej płyty to czym to czyściłeś (pędzelek, wydmuchane sprężonym powietrzem a może odkurzacz z końcówką) może coś (np zworka) odpadło od płyty :D sorry Przyglądnij się uważniej płycie głównej.
    Sprawdzałeś wszystkie podłączenia kabli zasilających (te 4 pinowe również), odłącz je i podłącz ponownie.
  • Poziom 9  
    hehe... Próbowałem wszystkiego po 4 razy- nawet płyte z obudowy wyjąłem... Czysciłem pędzelkiem i reszte zdmuchiwałem powietrzem z płuc:D(slina nie poleciała) nic nie mogło miec kontaktu z woda... Pod naklejka jest druga mniejsza z liczba 607, a pod nia na kosci pisze- Winbond W49F002UP12B 250910101 528LHSA (nie wiedziałem czy to zero czy litera O)