Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 komputery bezprzewodowo-antena

danio12 26 Sie 2008 13:11 1121 7
  • #1 26 Sie 2008 13:11
    danio12
    Poziom 9  

Witam. Czy anteną typu Antena Kierunkowa HelicAll+ (plus) 15dBi TNC z www.yagi.pl połącze 2 komputery w odległości 500m. Proszę o szybką odpowiedzi.

0 7
  • #2 26 Sie 2008 13:20
    radiolatarnia
    Poziom 17  

Kupiłem raz tą antenę to wielki bubel ,ledwo na odległość 100m mogłem łapać sygnał. Zresztą żadna antena o nich nie chciała pracować jak trzeba.

0
  • #3 26 Sie 2008 22:33
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zapewne jedną anteną nie - ale 15dbi w odpowiednich warunkach można uzyskać połączenie nawet do kilkunastu kilometrów .
    Niestety nie mogę ci odpowiedzieć czy akurat ten wskazany model anteny da rade czy też nie , osobiście mam sieć zbudowaną na antenie szczelinowej 17dbi i najdalszy punkt mojej sieci oddalony jest o około 3km - przy bardzo złej pogodzie czasem zrywa łączność z tym klientem - niestety nie wiem jaką anteną on dysponuje .

Podaj nam jeszcze jakie miej więcej warunki panują na tym odcinku 500m - czy coś przesłania widoczność ?
    No i czy ma być to tylko sieć , czy może udostępnianie internetu ?
    Do czego będą podpięte te anteny - jakie karty lub jakie routery ?

0
  • #4 27 Sie 2008 11:40
    danio12
    Poziom 9  

widoczności jest słaba zasłaniają 2 drzewa i jeden budynek ale go da sie ominąć. dysponuje 2 kartami WiFi i 1 kartą sieciową z wejściem do anteny. I właśnie nie wiem jakich anten użyci czy usze kupić acess pointy a chodzi mi o udostępnienie internetu. A możesz mi powiedzieć jakiego ty używasz sprzętu do łączenia sie.

0
  • #5 27 Sie 2008 15:28
    james bond 007
    Poziom 15  

Najpierw małe pouczenie nie kupuje sie anten z allergro,yagi.pl i wasserman i jest jeszcze troche tego to wszystko jest made in garaz...te anteny nawet nie są policzone tylko komus sie tak podobało i zrobił nie wspomne juz o wykonaniu.
    Tu masz adresy do firm z porządnymi antenkami
    www.cyberbajt.pl
    www.interline.pl
    www.netus.pl

Na 500m wystarczą antenki panelowe o zysku 14dbi
    Pamietaj o tym,ze warunkiem poprawnego działania jest widoczność optyczna obu anten.

0
  • #6 27 Sie 2008 19:26
    wrobel52
    Poziom 10  

Witam jesli chcesz przebic sie przez te drzewka to zastosuj takie dwie antenki znalazlem tylko w zestawie ale moze znajdziesz same anteny tego typu
    Ap

i_16_5_dbi_10m_rf240.html do tego polecam 2 Ap w puszkach przy antenie, zyskach na sygnale stosujac krotki przewod miedzi antena a Ap staraj sie zmiescic w 1m przewodu

z puszki do kompa laczysz normalana skretka, takie rozwiazanie jest najbardziej stabilne i bezproblemowe 2 apeki konfigurujesz w moscie i wszytko pieknie dziala. Nie zapominaj wylaczac z gniastka w trakcie wyladowan saoszczedzisz na nerwach Pozdrawiam i powodzenia

Moderowany:

Skasowane linki do allegro, prosze stosowac sie do regulaminu

0
  • #7 27 Sie 2008 19:30
    MarekPPN
    Poziom 35  

Oczywiście tego połączenia nie będzie nic tłumić? Zachowujesz strefę "Fresnela"?

0
  • #8 27 Sie 2008 21:57
    wrobel52
    Poziom 10  

Dla zrozumienia nie bedzie to dzialalo na 100% swoich mozliwosci, napewno na 500m bedzie dzialo stabilnie i da transfery w okolicy 200 kb/s te radia maja dobra czulosc i malo z tej czulosci stracisz na takim krotkim przewodzie miendzy radiem a antena.

0