Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klimatyzator Ravanson PM-90 leje się

Asteroid 26 Aug 2008 13:16 13246 6
    Asteroid
    Level 20  
    Witam mam taki problem z tym klimatyzatorem. Chłodzi ( przy wylocie tem powietrza około -30 st. ) nawiewy pracują. Po około 30 min się wyłączy na parę minut sprężarka i znów się załancza lecz po około godzinie kałuża wody jest pod nim ! Koledzy od czego zacząc. :|
    Jak prawidłowo on powinien pracowac ? Może ktoś ma do niego instrukcje.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeżeli piszesz o wodzie pod jednostkom wewnętrzną,to zdejmij obudowę i pod parownikiem od tyłu jest tacka ociekowa,do której podpina się rurkę odprowadzająca skropliny.Wyczyść odpływ z tej tacki i syfon(powinien być) a problem zapewne zniknie.
    Pozdrawiam
    Adam1988
    Level 26  
    Jesli na wylocie z parownika jest -30st. to masz pewnie gdzies ubytek czynnika. Filtry czyste ?
    Fyszo
    Level 37  
    Dziwne te -30. Za dziwne. Autor niech poda trochę szczegółów o systemie.
    ion-tichy
    Level 31  
    Na początek proszę sprawdzić termometr, którym wykonany był pomiar.
    -30 st to wynik nieosiągalny dla tego typu urządzenia w przypadku gdy stoi w pomieszczeniu o temp ok 25st.
    Myślę że nadmuch powietrza ok + 10 +12 st C to całkiem niezły wynik.

Woda się zbiera pod urządzeniem bo pewnie nikt nie opróżnia zbiornika na skropliny, a tego typu cuda na kółkach zbierają tą wodę do zbiorniczka, który należy co jakiś czas opróżniać.
    xestra
    Level 12  
    Witam Wszystkich
    Moim zdaniem jak kolega Adam1988 sugerował awarią jest wyciek czynnika.
    Po sprawdzeniu w necie klimatyzator jak w temacie jest jednostką ze tak powiem remote, dziala na gazie R407 a przy wycieku gazu jest mozliwe temperatura ,że temp na parowniku własciwie na samym wlocie do parownika lub kilku pierwszych zebrach osiagnie temp parowania -30 , jezeli dobrze pamietam to dla R407 ok 1bar, w klimatyzatorze tej klasy powinno byc około 4-5 bar na odparowaniu przy chłodeniu w temp ok 25-27 st otoczenia. Przy wycieku gazu wydajnośc jednoski spada i podmarza parownik.
    Sprawdź czy skraplacz jest cieply czy filtr jest ciepły na rurze tłocznej za skraplaczem. Jesłi możliwe odkręć obudowę by sprawdzić czy parownik podmarza na wlocie.
    Ja jednak stawiałbym na wyciek gazu.
    Kapiące skropliny spowodowane są podmarzaniem parownika. Wyłaczanie się po pół godzinie może być spowodowane wył cisnieniowym, który wyłącza sprężarkę przy nieodpowiednim cisnieniu, nie wiem tylko czy wysokim czy niskim nie rozbierałem takiej jednostki.
    Jesli posiadasz manometry podłącz je do systemu na rurze ssącej przy sprężarce, może byc tam nawet krócieć tzw zawór serwisowy i sparwdź ciśnienie, jakie jest w systemie. Jeśłi podczas pracy ciśnienie na króćcu będzie niższe lub równe 1 bar masz wyciek czynnika.