Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem sygnału podczas deszczu i wigotnych dni

26 Sie 2008 14:57 3242 7
  • Poziom 9  
    mam taki problem z antenami iż podczas deszczu nic nie odbierają a jak wyschną to problem znika
    mam zainstalowane dwie anteny szerokopaszmowe skierowane na różne kierunki jedna odbiera programy tvp 1, tvp 2, tvp 3 i polsat a druga tvn i tv 4 połączone porzez zwrotnice kanałową dobraną dla kierunków odbieranych stacji jak wyżej
    już skończyły mi się pomysły jak to zrobić żeby był odbiór w dni dzeszcowe - może ktoś ma jakąś rade
    a jeszcze dodam iż anteny są na dachu a zwrotnica jest na strychu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przegląd anten, gdzieś się dostaje wilgoć.
    Michał
  • Poziom 28  
    Jeszcze mi się nasuwał zamakający kabel, ale chyba czasy byłyby dłuższe.
  • Poziom 23  
    Jeżi masz tzw. " siatki " to zamontuj normalne anteny ( kierunkowe, lub logarytmy ), w siatkach różne rzeczy mogą się dziać bez większego powodu ...
    pozdrawiam Marcin
  • Poziom 15  
    Powodem jest albo przesterowany wzmacniacz w antenie ,może też byc wina zamokniętego kabla do tv lub w twoejej okolicy padają deszcze radioaktywne :)) tak na poważnie to zamontuj dwie anteny kierunkowe i dobrej jakości kable pogoda deszczowa nie powinna miec wpływu na odbiór tv.pozdrawiam cbshogun
  • Poziom 9  
    dzięki za wszystkie podpowiedzi
    pozdrawiam wszystkich
  • Moderator
    Jak już będziesz miał właściwe ANTENY a nie wyroby antenopodobne to pokombinuj z miejscem ustawienia ich. Czasami przestawienie o pół metra w górę lub w dól albo w lewo lub prawo może dać nieoczekiwane wyniki
  • Moderator
    damian354 napisał:
    dzięki za wszystkie podpowiedzi
    pozdrawiam wszystkich

W takim razie na podstawie punktu 10.2 regulaminu, temat zamykam.