Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

P 306 immobiliser ?

emik 26 Feb 2004 23:44 2329 2
 • #1
  emik
  Level 32  
  Posiadam Peugeota 306 1.4 z rocz. 1998. Jak do tej pory spisywał się bez zarzutu.3 tygodnie temu postawiłem go w garażu i wyjechałem na ferie.Dodam a to wydaje mi się bardzo ważne że zostawiłem go z kluczykiem w stacyjce, ale nie żeby był przekręcony tylko wsunięty.Teraz wróciłem próbuję zapalić rozrusznik kręci a silnik bez reakcji.Posprawdzałem to i owo i wychodzi na to że do cewki zapłonowej nie dochodzi napięcie zasilające.Sprawdziłem wyłącznik uderzeniowy, bezpieczniki aż doszedłem do immobilisera.Wyglądo na to że on jest cały czas w stanie zabezpieczenia.Immobiliser jest fabryczny w kluczyku.Dobrałem się już do samego immobilisera tego z antenką zakładanego na stacykę i w nim znalazłem stabilizator L 4949. Z pomiarów wychodzi mi że nie mam na jego wejściu n.1 12V.Napięcie 12V pojawia się tylko na 5 sec. po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon i na 10 sec. po wyłączeniu kluczyka.Według mnie powinno być chyba na stałe.Moja prośba jest taka ,może spotkał się ktoś z takim przypadkiem uszkodzenia a może potrzeba tylko jakiejś dodatkowej inicjacji immobilisera po takim pozostawieniu kluczyka.Pozdrawiam.
 • #2
  mikewa
  Level 12  
  Witam.
  Na początek jeśli masz alarm to sprawdź jego układ odcięcia (jeżeli taki posiada). Następnie wyłącz akumulator i pozostaw wyłączony na 10 minut poczym podłącz go ponownie i pozostaw nic nie włączając na następne 10 minut. W nowszych autach uład immobilizera może wejść w antyscaning i wtedy trzeba wykonać taką operację aby układ zaczął ponownie działać poprawnie. Napięcie pojawia się prawidłowo i nie szukaj tam usterki. Jeśli to nie pomoże to zapraszam do serisu może zajść potrzeba ponownego wczytania kluczy. Powodzenia.
 • #3
  emik
  Level 32  
  Dzięki za odzew do tematu.Samochód nie posiada alarmu tylko immobiliser, a odłączania akumulatora już próbowałem jako jeden z pierwszych kroków gdy zacząłem podejrzewać immobiliser.Chyba jednak pozostanie mi laweta i serwis Peugeot, mam do niego 60 km.Pozdrawiam.