Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie moge zainstalować wtyczki

zasaniak 26 Sie 2008 16:42 4033 5
  • #1 26 Sie 2008 16:42
    zasaniak
    Poziom 14  

Nie wiem, czy antywir, czy ja omyłkowo usunąłem programik-wtyczkę "adobe flash player" i nie mam możliwości oglądania m.in. plików multimedialnych z poziomu wyszukiwarki Mozilla-Firefox. Każe zainstalować wtyczkę, ale jej nie instaluje, ani sam ani ręcznie po ściągnięciu na dysk.
    Już ponownie zainstalowałem Firefoxa, ale nic to nie dało. Proszę o pomoc.
    Mój system to WinXP Pro SP3.

1 5
  • #2 26 Sie 2008 17:03
    mietekn
    Poziom 35  

Przeinstalowanie nic nie pomoże jeśli zostawimy na dysku swój profil stawień. Proponuje skasować cały stary profil
    np przez usunięcie całego folderu c:\Documents and Settings\Twoja_nazwa_uzytkownika\Dane Aplikacji\Mozilla\Firefox
    lub uruchomić: "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -ProfileManager
    i dodać nowy profil.

0
  • #3 26 Sie 2008 17:16
    zasaniak
    Poziom 14  

Jeżeli skasuje cały stary profil, to czy stracę wszystkie zakładki?
    A może zakładki gdzieś są, bym mógł je potem wstawić, jak bym je stracił?

0
  • #4 26 Sie 2008 17:41
    mietekn
    Poziom 35  

Zakładki znajdują się w pliku:
    c:\Documents and Settings\Twoja_nazwa_uzytkownika\Dane Aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jakies_cyterki.default\places.sqlite
    więc wystarczy zrobić jego kopie a potem przywrócić.
    Możesz zgrać też sobie cały folder:
    c:\Documents and Settings\Twoja_nazwa_uzytkownika\Dane Aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jakies_cyterki.default
    i potem przywracać kolejne pliki ustawień.
    Może w twoim wypadku wystarczy wykasować folder:
    c:\Documents and Settings\Twoja_nazwa_uzytkownika\Dane Aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jakies_cyterki.default\extensions
    Poeksperymentuj sobie ale jak już wspomniałem zrób wpierw kopie.

0
  • #5 26 Sie 2008 18:14
    zasaniak
    Poziom 14  

Oj, ale niestety to coś bardziej poważnego, bo odinstalowałem cały program Mozilla Firefox, zrestartowałem PC i zainstalowałem od nowa. Niestety nadal nie daje się zainstalować wtyczka Adobe Flash Player.
    Na innej partycji dysku mam drugi, awaryjny system WinXP Pro i tam również nie mam playera i tam również nie daje się on zainstalowac.

0
  • #6 26 Sie 2008 19:15
    Pieron
    Poziom 31  

Zainstaluj sobie Avant browser i sprawdz jego mozliwosci, odtwarza flesz bez wtyczek itd. sprawdz. Aby chodzilo wszystko jak w zegarku szwajcarskim trzeba troche popilowć w ustawieniach programu.
    Ja nie zamienilbym sie na zadna inna przegladarke.

0