Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjmowanie korka z akumulatora (czy to jest wogóle korek)

26 Sie 2008 17:40 6880 10
  • Poziom 12  
    Witam

Mam trochę głupie pytanie ale wolę spytać niż coś popsuć.

Otóż:

Posiadam akumulator bezobługowy firmy Delkor 35Ah 12V i chciałbym dolać w nim wody destylowanej tylko jak bo nie ma korków jedynie Pod naklejką jest jakby korek taki wciskany.

I moje pytanie bo jest on tylko 1 i jak go wyjąć jeśli on jest wciskany?!

Ewentualnie mogę dać jego zdjęcie.

W obsłudze akumulatorów jestem ciemny także pytam>>

Kto pyta nie błądzi :)
  • Poziom 28  
    Jeżeli jest bezobsługowy to nic nie ruszaj.A na jakiej podstawie stwierdziłeś że trzeba go uzupełnić wodą destylowaną?
  • Poziom 12  
    Nie wiem czy trzeba dolać czy też nie ale chciałbym wiedzieć ewentualnie czy sie w ogóle da >>>> Długo już jest używany ten akum to może mu ubyło

To może być korek czy coś innego?

To jest taki dekiel z naklejką i pod naklejką jest ten niby korek.

Acha ten akum zaczyna gazować przy napięciu w końcowej fazie ładowania tj. 14,20V-14,30V czy to normalne przy tym napięciu? pobiera wtedy ok 1,70A przy tym momencie kończę ładowanie bo gazowanie rozumiem że sie naładował i na nast. dzień mierzę napięcie akumulatora (po 28h) wynik to 12,65V czyli normalne

Czy to jest dobrze w tym wypadku?
  • Poziom 10  
    kolego masz akumulator bez obsługowy i jak sam nazwa wskazuje jego sie nie obsługuje w sposób dolewania wody czy innych środków. Jeśli będzie mu czegoś brakować wówczas trzeba będzie zakupić nowy. A ten dekielek o którym mówisz jest od czegoś innego i jego nie wyciągaj. Pytałeś również o spadek napięcia w aku po 28 godzinach. Objaw ten jest normalny ponieważ niektóre podzespoły samochodu pobierają z niego moc nawet wtedy gdy jest on pozycji postoju czyli wyłączony
  • Poziom 12  
    To czyli normalne jest, że akumulator zaczyna gazować już przy 14,20V?

• Poziom 12  
    Witold5 napisał:
    zoom1500 - dziękuję za pkt. Cieszę się że pomogłem.

Nie sprawy :) Odpowiedź była bardzo dobra i rozwinęła moją wiedzę na temat takiego akumulatora :)

Tylko jeszcze pytanie

Czy to normalne ze zaczyna gazować na prostowniku jak już ma 14,20V?

Podobno gazują jak mają 14,40V czy jest ok?

To czyli jakbym go raz przeładował to sie woda wytworzy? chmm :)

Musiałby to być mały prąd bo hermetyczny nie może być dużym ładowany bo będzie mocno gazował>>

Trochę to niekorzystne dla aku i bezpieczeństwa wodór jest bezwonny i robi niezłe bum mała iskra ino. (Z tego co ostrzegają)
  • Poziom 12  
    Już ponad 4 dni i żadnej odpowiedzi :>
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Przy napięciu 14,2V i ładowaniu przez kilkanaście godzin ma prawo gazować.Gazowanie zaraz po podłączeniu na prostownik rozładowanego akumulatora świadczyć może o jego zasiarczeniu.
  • Poziom 12  
    Ok dzięki za pomoc temat zamykam