Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-T4300H - potrzebuję info o zasilaczu firmowym

zonkkk 26 Sie 2008 20:02 2160 11
  • #1 26 Sie 2008 20:02
    zonkkk
    Poziom 13  

witam,

zepsuł mi sie zasilacz (nie firmowy, jakiś chiński) który ogólnie był do bani. Buczał i takie tam . Teraz potrzebuję kupić taki jaki był w opakowaniu ale nie wiem jaki to był (opakowania nie mam już)

Oryginalny amerykański zasilacz KX-A11A miał 12W in 120v/60hz/12w/0.1a out 12v/500ma Nie wiem jednak czy taki na polskie napiecie oprócz 120V na 230V nie bedzie miał jakichs innych ustawień.

potrzebuje informacji możliwie ja najwięcej, o polskim, ile "W" i "ma"

Z góry dzięki.

0 11
  • #2 27 Sie 2008 12:35
    3804
    Poziom 14  

Napięcie wyjściowe stałe bez stabilizatora 12V 500mA z "-" w środku "+" na zewnątrz.
    Produkuje firma TATAREK

0
  • #3 27 Sie 2008 12:54
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Model: KX-A11BS1
    230V~/50Hz/60mA/12W
    12V=/500mA
    minus w środku wtyku, plus na zewnątrz

Na zasilaczu musi być napisane 12V 500mA lub więcej tych mA, np. 700.
    Co do napięcie to gdy jest napisane 12V, to w rzeczywistości podczas pomiaru samego zasilacza okaże się, iż wynosi ono 18-20V. To normalne zjawisko bez obciążenia. Aparat i tak ma w sobie (zaraz na wejściu) układy stabilizacyjne. Ważna jest jednak biegunowość, minus w środku to typowe dla Panasoniców. Inne firmy często mają odwrotnie. Gdybyś kupił zasilacz z odwrotną polaryzacją, to musiałbyś ją zamienić, ale to żaden problem.

0
  • #5 27 Sie 2008 16:29
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Na aukcji 425359029 jest podobny do tego, którego szukasz, ale jest na nieco większy prąd i ma odwrotna polaryzację.
    Ten, który ty pokazujesz na allegro, to zasilacz bez typowego transformatora sieciowego. To taka małą przetwornica. Nie polecam tego typu zasilacza, bo jest bardziej awaryjny niż typowy.

0
  • #6 27 Sie 2008 16:33
    zonkkk
    Poziom 13  

zybex napisał:
    Na aukcji 425359029 jest podobny do tego, którego szukasz, ale jest na nieco większy prąd i ma odwrotna polaryzację.
    Ten, który ty pokazujesz na allegro, to zasilacz bez typowego transformatora sieciowego. To taka małą przetwornica. Nie polecam tego typu zasilacza, bo jest bardziej awaryjny niż typowy.

a ktorys z TATArków bys mi polecił http://www.tatarek.com.pl/index.php?kat=z czy to też kiepskie ?

0
  • #7 27 Sie 2008 16:39
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Jak najbardziej mogą być takie. Masz tam wybór z plusem lub minusem w środku, a nawet wybór koloru (czarny lub biały). Na pewno te polskie są lepsze od chińskich.

0
  • #8 28 Sie 2008 10:11
    zonkkk
    Poziom 13  

zybex napisał:
    Jak najbardziej mogą być takie. Masz tam wybór z plusem lub minusem w środku, a nawet wybór koloru (czarny lub biały). Na pewno te polskie są lepsze od chińskich.

Fajnie, ale ktory z nich wybrać ?? Elektryka to nie jest moja specjalność.

są tam:
    Zasilacze napięcia zmiennego
    Zasilacze napięcia stałego niestabilizowane
    Zasilacze napięcia stałego stabilizowane
    Zasilacze impulsowe stosowania ogólnego
    Zasilacze impulsowe przemysłowe

0
  • Pomocny post
    #9 28 Sie 2008 10:45
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

W oryginalnym jest tylko transformator, diody prostownicze i kondensator elektrolityczny. Zatem jest to zasilacz niestabilizowany.

0
  • #10 28 Sie 2008 11:50
    zonkkk
    Poziom 13  

zybex napisał:
    W oryginalnym jest tylko transformator, diody prostownicze i kondensator elektrolityczny. Zatem jest to zasilacz niestabilizowany.

jest problem, zasilacz kupilem ale teraz baza nie reaguje zasilacz jest ciepły ale zadne diody sie nie świeca na bazie i wogole telefon nie dziala :9 co to może waszym zdaniem być ?

0
  • #11 28 Sie 2008 15:05
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Czy na pewno masz właściwą polaryzację napięcia? Chodzi o plus i minus.
    Jeżeli źle podłączyłeś zasilanie to mogą być drobne usterki, ale łatwe do usunięcia. Być może też nic się nie stało, ale sprawdź tę polaryzację.

0
  • #12 29 Sie 2008 12:41
    zonkkk
    Poziom 13  

dzieki za za pomoc, tak czy siak zobacze co jest nie tak i jakos to będzie.

0