Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.8 RT pasek rozrządu

26 Sie 2008 21:07 34964 17
 • Poziom 10  
  Witam kupiłem lagune 1.8 RT 1995 r. silnik chodził na wolnych obrotach i nagle przestał nie odpalałem bo pomyślałem że może pasek i zdiołem osłone i widać że zęby na pasku się starły około 5 cm. kupiłem nowy pasek i rolke, napinacz. Niewiem jak ustawić teraz żeby wał i rozrząd był ustawiony , wiem że trzeba na znaki ustawić wał w GMP . Może ktoś podpowie jak ustawić bo przeskoczyło na pasku ,ustawiłem wał w GMP ale wałek rozrządu nie jest na znaku jak to teraz ustawić ?
 • Poziom 10  
  Dziękuje za odpowiedż na noje pytanie problem mam z ustawieniem żeby to zgrać to czym kręcić wałem czy waałkiem rozrządu żeby te znaki były na swoich miejscach zablokowałem wał w GMP , wykręciłem świece czy jak zgasł silnik i jak przeskoczył na pasku to mogło uszkodzić zawory ?
 • Poziom 10  
  Mam silnik 1.8 benzyna 8v i to nie jest chyba niekolizyjny
 • Poziom 18  
  To silnik kolizyjny. Zdejm osłone klawiatury. Pokręć lekko kołem na wałku i zobacz czy wszystkie zawory chodzą i nie zawieszają się. Jeśli tak to powinno być ok, jeśli nie to trzeba zdjąć głowicę. Załóż pasek zgodnie z oznaczeniami i kierunkiem. Zrób 2 obroty wałem. Sprawdź czy podczas kręcenia nic nie blokuje wału (pamiętaj ze wał korbowy wykonuje 2 obroty na jeden obrót wałka rozrządu). Jak wszystko idzie ok to możesz odpalić silnik
 • Poziom 10  
  Założyłem dziś pasek rozrządu na znaki i jak przekręciłem wałem kilka obrotów to nie blokuje, tylko kolega napisał że wał korbowy wykonuje 2 obroty na jeden obrót wałka rozrządu czyli jak wykona dwa obroty to znaki na pasku powinny się pokryć z tymi na wale i rozrządzie, bo jak kręciłem dwa razy to nie pokrywały się tylko trzeba więcej przekręcić żeby się pokryły jeszcze nie odpalałem silnika.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Mam jeszcze pytanie jak napiąć pasek rozrządu żeby nie był za słabo napięty.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Składasz na znaki, robisz dwa obroty wałem i ma stać na znakach - choćby w tłokach były dziury a zawory leżały na stole znaki mają trafić na siebie nie ma innej możliwości, chyba że pasek przeskoczy podczas kręcenia
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Aaaa, na pasku znaki mu nie pasują :)
 • Poziom 39  
  Jeśli to prawda to należy sprawdzić stan kół. Na początku była mowa o braku zębów na pasku ok 5 cm. Może na kołach jest podobnie. Strach myśleć o stanie silnika.
 • Poziom 10  
  Stan kół jset bardzo dobry wina paska zęby sie starły na pasku stan silnika 170 tyś przebiegu, znaki są na kołach i na pasku i po ustawieniu po obrocie dwa razy nie pokrywają . Czyli te znaki nie pokryją się po 2 obrotach ? Jak napiąć pasek rozrządu żeby nie był za słabo napięty?
 • Poziom 24  
  Znaki na kołach ze znakami na bloku po 2 obrotach muszą się pokryć, natomiast znaki kół ze znakami na pasku nie pokryją się po 2 obrotach :)

  Co do naciągu paska to w VW podają że powinien się dać pasek obrócić o 90 stopni w najdłuższym miejscu, w oplu na napinaczy jest taka strzałeczka na którą sie patrzy, a reni niestety nie wiem
 • Poziom 16  
  W reni nie ma wskaźnika napięcia paska. Jest do tego specjalny przyrząd, ale nie wiem czy nawet wszystkie serwisy go posiadają :). Ja w swojej pasek napiąłem tak żeby w najdłuższym miejscu ( na środku tego miejsca ) dał się skręcić o 90 stopni. Dodatkowo po odpaleniu silnika ( bez zakładania pasków klinowych i montowania osłony rozrządu ) nie powinno byś słychać świstu paska. Jest to dość charakterystyczny odgłos.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Dziękuje za odpowiedzi na moje pytania nie wiem jeszcze czy ustawiłem dobrze wał bo chodzi o 2 obroty względem wałka rozrządu czy nie przestawiony jest o ten jeden obrót . Czy kolejność cylindrów jest taka sama jak na przewodach do świec czyli pierwszy od prawej od koła zamachowego?
 • Poziom 12  
  znaki kół ze znakami na pasku nie pokryją się


  na pasku nie ma znaków
 • Poziom 18  
  Chyba nie widziałeś paska od lagi. Są na nim znaki.
 • Poziom 12  
  ok. wygłupiłem się. Faktycznie w lagunie są znaki na pasku ale prawdą jest też to, że one nie mają szans pokryć się co drugi obrót wału. U mnie jest jeszcze znak na obudowie rozrządu.