Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat do tworzenia filmów poklatkowych.

reaven22 17 Wrz 2008 13:29 27147 33
  • #31 17 Wrz 2008 13:29
    maciejpm
    Poziom 2  

Już też myślałem nad czymś takiem bo na wiosnę ruszam z budową. Tylko że myslałem o kupnie Kamery IP (podłączonej u sąsiada po internet) i robieniu zdjęc z domu ewentualnie jakiegoś laptopa na miejscu. Ale ten pomysł wydaje mi się lepszy. Czy możesz podać dokładny model aparatu-ów bo napewno znasz ich więcej niż ten jeden, które mogą służyć do tego celu.
    Fajnie też by było jakbyś zamięścił jakiś schemat jak to podłączyłeś wszystko razem.

nom napisał:
    Fajna sprawa!
    Ja poszedłbym na łatwiznę i zakupił aparat canona z procesorem Digit II i wgrał alternatywny soft, wtedy nie potrzebne byłyby przekaźniki, bo wszystko można byłoby zaprogramować w sofcie. :-)

http://chdk.wikia.com/wiki/FAQ

A czy wiesz może co się dzieje z cannoami w przypadku zaniku zasilania?

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #32 20 Wrz 2008 20:41
    nom
    Poziom 23  

maciejpm napisał:

A czy wiesz może co się dzieje z cannoami w przypadku zaniku zasilania?

Nie wiem, wybuchają? ;-)

Większy problem jest taki, że jakbym zostawił taki aparat na budowie to na drugi dzień już by go nie było. :D

• #34 08 Sty 2019 11:54
    zein
    Poziom 9  

Odkopię troszkę temat.

Znalazł ktoś może ciut lepszy/nowszy aparat i użył go w podobnej konstrukcji? Zależy mi na lepszej jakości zdjęć w automacie niż z wspomnianego benq lub najlepiej aby aparat robił raw, wtedy sam sobie wszystko poprawię.

Z góry dzięki za podpowiedź.