Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Radio samochodowe z dvd JGC AR5100-TFT nie czyta p造t

DamiaN00385 27 Sie 2008 14:36 10778 15
  • #1 27 Sie 2008 14:36
    DamiaN00385
    Poziom 9  

Witam, mam radio samochodowe z dvd JGC model AR5100-TFT. Radio w 100% sprawne po za tym 瞠: po w這瞠ni p造ty do radia przyjmuje ja lecz ani laser nie za鈍ieci, ani silnik jej nie obr鏂i a co lepsze nie wyskoczy "error" tylko p造ta moze sobie siedzie tak w這穎na nawet ca造 dzie i nic. Prosz o pomoc, z g鏎y dziekuj.

Do problemu za陰czam zdj璚ia elektroniki od nap璠u. Na uk豉dzie zrobione jest zdj璚ie sterownika do silniczk闚. 3 silniki korzystaj z tego uk豉du, w tym tylko jeden z nich dzia豉 (ten od wci庵ania p造ty). Nie dzia豉 od przesuwu lasera i od kr璚enia p造t. Uk豉d sie nic nie grzeje, ca造 czas jest zimny.

Moderowany przez Tomek W這darczyk:

Do wklejania zdj耩 prosz u篡wa funkcji Dodaj obrazek

0 15
  • #2 02 Wrz 2008 12:38
    mamci
    Poziom 9  

mam to samo radio i ten sam problem... zanios貫m to zak豉du elektronicznego i powiedzieli 瞠 to jaki "driver"

-1
  • #3 02 Wrz 2008 14:58
    Telo
    Poziom 39  

Znajdz w necie dokumentacj do tego drivera IP4504AL zmierz czy ma wszystkie zasilania je瞠li tak to go przelutuj a jak nie zadzia豉 to go podstaw nie kosztuje du穎 kilka z這ty.

-1
  • #4 04 Wrz 2008 23:05
    DamiaN00385
    Poziom 9  

W internecie nie ma dok豉dnego opisu tego sterownika. Jest tylko kilka n騜ek opisanych takich jak np: load, open itd. A sterownika chyba nie idzie kupi bo nie znalaz貫m w 瘸dnym sklepie internetowym.

0
  • #6 08 Wrz 2008 17:55
    DamiaN00385
    Poziom 9  

Ten schemat mam, i niestety nie ma na nim w pe軟i opisanego uk豉du. Jest tylko kilka pin闚 podpisanych i na tym koniec. A z tego co przeszuka貫m internet to nie ma stronki by mo積a go by這 gdzie zakupi :/

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Czy kto potrafi rozwi您a ten problem??? Bardzo prosz o pomoc

0
  • #7 23 Gru 2008 03:28
    Pamil
    Poziom 16  

Mam to samo DVD JGC AR5100, ten sam problem z odtwarzaczem. Ale u mnie przedtem pokazywa豉 si strona firmy JGC, a teraz tylko niebieski ekran z napisem DVD. Podobno jak si zapala silnik przy w陰czonym DVD to nagminnie wysiada oprogramowanie zapisane w pami璚i. Jedyny ratunek flash ko軼i wsadem z jeszcze dzia豉j帷ego radia. Tylko, 瞠 pami耩 jest nietypowa(programator) i pomocna d這 posiadacza sprawnego DVD. Jak rozbior to wstawi zdj璚ie ko軼i. O ile dobrze pami皻am jest to ko嗆 na 1 fot. zaznaczona mazakiem, a na 2 fot. wida jej kawa貫k po prawej stronie drivera IP 4504AL.
    By mo瞠 istnieje jaki reset tej pami璚i?

0
  • #8 23 Gru 2008 11:07
    SlaweK
    Poziom 43  

Reset kolego, to wystartowanie procesora tak by rozpocz掖 wykonywanie programu od pocz徠ku. A je郵i w pami璚i (dok豉dnie w programie kt鏎y zawiera) s b喚dy to procesor je wykonuje i idzie w przys這wiowe maliny i tylko wgranie poprawnego programu mo瞠 pom鏂. A co do takich i podobnych chi雟kich wynalazk闚 to dziwi mnie to 瞠 przejecha造 z tak daleka i jeszcze wi瘯szo嗆 z nich dzia豉 w momencie sprzeda篡...

A do kolegi raportuj帷ego, definicje kt鏎e poda w raporcie s delikatnie m闚i帷 laickie. Reset mo積a podzieli na tzw twardy reset i mi瘯ki reset, w uproszczeniu, to jak u篡 klawisza resetu w komputerze i tzw "tr鎩cy"-Alt+Ctrl+Del. Por闚nuj帷 to do Windows to jak b璠zie za du穎 b喚d闚 na dysku to tylko formatowanie dysku i ponowna instalacja (lub wgranie kopii dysku) przywr鏂i prac. Z tym urz康zeniem jest podobnie, jak sobie namiesza w pami璚i to napewno mo瞠 je o篡wi tylko wgranie programu od nowa a nie magiczny klawisz "Napraw si".

S豉weK

-1
  • #9 14 Sty 2009 20:36
    Kejsor
    Poziom 2  

Witam
    mam pytanie czy ktos poradzil sobie juz z tym problemem ??? :/
    z g鏎y dzieki za odpowiedz
    Pozdrawiam Kejsor

0
  • #10 14 Sty 2009 21:38
    mamci
    Poziom 9  

no ja niestety porzuci貫m radio do szafki i tak le篡...
    namierzy kto tego drivera gdzie mo積a go kupi?
    ja znajduje ci庵le TDA4504A

0
  • #11 14 Sty 2009 23:24
    Kejsor
    Poziom 2  

A pr鏏owa貫s moze pod豉czyc pod to radio zmieniarke albo ipoda??? czy wogole da rady pod豉czyc cos takiego podto radio ???

Prosz trzyma si tematu g堯wnego czyli naprawiamy to, 瞠 nie czyta p造t. Pod陰czenie ipod-a to inny problem na osobny w徠ek. [TW]

0
  • #12 15 Sty 2009 15:52
    mamci
    Poziom 9  

nie pr鏏owa貫m... ale na pewno jako si da...
    dosta貫m teraz informacje 瞠 ten driver jest do kupienia na NORTH.PL tzn jaki odpowiednik i kosztuje 109z a czas oczekiwania 2-3 tyg. tak瞠 chyba nie zaciekawie

0
  • #13 07 Lip 2009 12:23
    alvaro155
    Poziom 1  

witam posiadam takie radio jdc ar5100 ale z uszkodzona plyta glowna moze ktos kto ma dobre radio a uszkodzony CD rom i chcial by mi je odsprzedac pozdrawiam.

0
  • #14 13 Pa 2009 09:19
    End
    Poziom 29  

Witam. Mam kilkana軼ie tych radyjek na warsztacie. Wszystkie martwe, po pod陰czeniu zasilania miga tylko dioda pod panelem i nic poza.
    Pewnie to wina softu, ale gdzie to dosta i czym programowa pami耩? Jest to w og鏊e do przeskoczenia?
    Dodam, 瞠 jeszcze nie rozkr璚a貫m radyjek i na razie testuj je kolejno podpinaj帷 pod zasilacz warsztatowy.

alvaro155 napisa:
    witam posiadam takie radio jdc ar5100 ale z uszkodzona plyta glowna moze ktos kto ma dobre radio a uszkodzony CD rom i chcial by mi je odsprzedac pozdrawiam.

W jaki spos鏏 objawia si uszkodzenie p造ty g堯wnej?Witam ponownie,

Czy kto wie jak wy陰czy w tym radiu komunikat kt鏎y pojawia si po w陰czeniu filmu na DVD - komunikat o bezpiecze雟twie.
    Niestety nie mog tego wy陰czy i w opcjach tez nie bardzo wiem gdzie to znale潭.

0
  • #16 20 Kwi 2010 22:43
    End
    Poziom 29  

skamilo napisa:
    musia by pod陰czy jeden z kabelk闚 do masy radia nie pami皻am kt鏎y

Witam. Uda這 mi si ju jaki czas temu rozgry潭 to, ale nie napisa貫m o tym tutaj na forum. Dla zainteresowanych mam "rozpisk", z陰cze pokazane od przodu:

1
  Szukaj w 5mln produkt闚