Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY MEX-BT2600-jak "sparować" BLUETOOTH ?

mrluke 27 Sie 2008 15:25 12808 18
  • #1 27 Sie 2008 15:25
    mrluke
    Poziom 14  

Witam, mam to radio i juz na 3 telefonach nie moglem zesparowac Bluetoth'a przytrzymuje przycisk 5 sek, pojawia sie ikonka na wysw. w radiu ale tel. mi nic nie znajduje: probowalem juz na MOTOROLI V3x RAZR, SAMSUNG D600 (czy jakos tak) i NOKIA (modelu nie pamietam) wszystkie mają BLUETOOTH. Instrukcje mam po ANG i niby robie tak jak tam piszą ale nie wiem czy do konca dobrze bo mi sie nie laczy.CHYBA NIE MUSZE MIEC TELEFONU SONY....?
    HELP

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

juz wiem jak

1 18
  • #2 28 Sie 2008 19:15
    MaJsTeR_1987
    Poziom 10  

Witam !

Mam ten sam problem, mam Nokię 5300 i nie mogę jej połączyć z radiem. Powiedz jak możesz jak tego dokonać.

Pozdrawiam

2
  • #3 28 Sie 2008 22:59
    mrluke
    Poziom 14  

najpierw przytrzymujesz ten przycisk BT i trzymasz 5 sekund. Jak sie zaswieci po prawej stronie kontrolka Blututha, wtedy przytrzymujemy jeszcze raz i trzymamy. Po chwili zacznie ona mrygac. Wtedy robisz w telefonie ZNAJDZ MNIE i telefon cie znajduje. Nastepnie poprosi cie o kod-masz w instrukcji kod :) i zgodnie z pytaniami w telefonie (chyba dwa) odpowiadasz kolejno i juz masz telefon zesparowany z radiem. Jest to o tyle fajne, ze jak wsiadasz do auta, to wystarczy w radiu wlaczyc blututh i juz automatycznie masz polaczenie z telefonem. Mozesz sobie tez wlaczyc jakis utwor w telefonie i odtwarzac go w radiu,ale to chyba wiesz...
    P.S. co sądzisz o jakosci dzwieku z tego radia...?

0
  • #4 28 Sie 2008 23:20
    powalla
    Moderator CarAudio

Szczególnie przez blutu ...........tylko szczerze!

2
  • #5 29 Sie 2008 00:12
    MaJsTeR_1987
    Poziom 10  

Witam i od razu dziękuję za szybką odpowiedź.

Jeszcze nie sprawdziłem działania tego systemu ale jutro z rana jak wsiądę to się pobawię i na pewno napiszę co i jak działa.

Ogólne moje wrażenia z tego radyjka to na pewno lepsza jakość dźwięku (a wcześniej też miałem radyjko Sony).

Pozdrawiam,
    MaJsTeR

0
  • #6 29 Sie 2008 11:12
    mrluke
    Poziom 14  

ja mialem PIONEER DEH6000R-szkoda ze nie ma MP3,i Blututha, bo te sony to ma dzwiek jak ... wcalen ie ma :) kto chce kupic-oddam w dobre ręce :) -soniarza oczywiscie.
    slusil mnie ten bloototh-fajna zabawka. i to wszystko

0
  • #7 29 Sie 2008 17:28
    MaJsTeR_1987
    Poziom 10  

Skonfigurowałem i wszystko działa :)

Co do jakości muzyki puszczanej z telefonu przez BlueTooth to powiem tak: Generalnie jest słabsza ale nie wiele i jest to uzależnione od jakości Mp3-ki jaką się włącza. Jak dla mnie gra Ok choć rzadko z tego będę korzystał ponieważ od czego jest płytka CD/Mp3.

Pozdro

0
  • #8 03 Wrz 2008 14:17
    mrluke
    Poziom 14  

a czy slyszysz lekkie trzaski przy odtwarzaniu blututh -muzyczki..>?takie wysokie czestotliwosci ,,,?

0
  • #9 12 Lis 2008 13:53
    boogyman23
    Poziom 9  

To moze i mi pomozecie?
    Sparowalem bez problemu radio Sony MexBt2600 z Sony Ericsson i dziala.
    Ale teraz zmienilem telefon i chce sparować je z Nokia. Niestety nie dziala i nie chce sie sparowac.

1.Moze trzeba "odparowac" tamten telefon, bo on normalnie jak wchodze do samochodu jest widoczny (Sony Ericsson), a moze dziala to radio tylko z telefonami Sony:)
    2.Probowalem wcisnac reset na radiu ale to nie pomoglo, moze odlaczenie akumulatora pomoze, co jak myslicie?

PS>U mnie w instrukcji jest inny sposob parowania. Mianowicie wciskam na 3-5 sek przycisk BT i powinno migac (u mnie wlasnie teraz nie miga tylko sie swieci, czyli jakby jest juz cos zaprogramowane) i jak wyswietli sie ikonka to wciskam przycisk GLOWNY przycisk "handsfree" i wyswietla sie wtedy ikonka komorki ktora gasnie, a powinna sie swiecic na stale.

Prosze pomozcie;P

0
  • #10 12 Lis 2008 18:06
    mrluke
    Poziom 14  

musisz zrobic tak, wsiadasz z obydwoma telefonami do auta :) nastepnie jak ci juz radio znajdzie telefon ktorego nie chcesz , to wchodzisz w ustawienia telefonu i tam wyłączasz blututuh, tj nie wylaczasz doslownie tylko robisz ROZŁĄCZ z XPLOD (pewnie tak masz) nastepnie jak juz swieci ci sie tylko kontrolka blututh w radiu naciskasz ją jeszcze raz i trzymasz tak dlugo az zacznie migac czyli ok, 5 sekund, musisz w tym samym czasie w drugim telefonie tym ktory chcesz zesparowac włączyc blututh . i powininien znalezc, jak nei znajdzie to mozesz zapodac tez w telefonie wyszukiwanie akcesoriow poprzez blutuch, z tym ze w radiu musi caly czas mrugac ta kontrolka-oznacza to ze radio wyszukuje akcesoria.POWODZENIA

0
  • #11 12 Lis 2008 21:41
    Bejz
    Poziom 21  

Moderatorzy widzicie i nie grzmicie BLUTUTH !!!

1
  • #12 08 Gru 2008 20:49
    mrbeem
    Poziom 1  

witam. jestem nowy i mam pewien problem z radiem sony mex-bt2600. Otoz dziala wszystko ok, moj telefon nokia N95 8GB jest sparowany z radiem ale gdy do mnie ktos dzwoni albo ja do kogos, odebrawszy telefon za pomoca radia nie slysze nic w glosnikach samochodowych ani w telefonie. Telfon jest polaczony z radiem, gdy dzwoni wyswietla mi na radiu komunikat BT i migajace PHONE a gdy odbiore to nic. Moj rozmowca mnie slyszy gdy mowie do mikrofonu wbudowanego w radio a ja rozmowcy nie. Jak to rozwiazac?? Wie ktos??

1
  • #13 12 Gru 2008 12:29
    bemol666
    Poziom 2  

Witam
    Również mam problem z zesparowaniem telefonu na tym radyjku. Trzymam 5 sekund - zapala się. Gdy później trzymam to nie ma opcji, żeby migało. Jeżeli już to po tych kilku sek się wyłącza tylko. Po 3 sekundach nic się nie dzieje. Mam Motkę V3, ale próbowałem też na innych telefonach.... Ktoś ma jakiś sprawdzony sposób? Wg instrukcji też nie idzie :/:cry:

2
  • #14 04 Lut 2009 23:40
    adamesco
    Poziom 1  

Czytałem, czytałem i nic nie zkumałem, aż nagle mnie olśniło.
    Wystarczy zrobić tak:
    Wcisnąć BT i trzymać długo ok 8-10 sek.
    Na wyświetlaczu w tym czasie Zapali się symbol B a następnie zgaśnie a po chwili zacznie migać... i...
    o to nam wszystkim chodziło, bo to pozwala na sparownie urządzonek.
    Dalej należy postępować jak w instrukcji parowania urządzeń BLUETOOTH z dokumentacji radyjka.
    pzdr.

0
  • #15 16 Kwi 2009 14:50
    MaJsTeR_1987
    Poziom 10  

Dokładnie tak jak napisał adamesco. Trzymacie dłużej niż 5 sekund guzik, ja z Nokii 5300 przeszedłem na SE k770i beż żadnych problemów, przy aktywnym Bluetooth (kontrolka świeciła się ciągle) przytrzymałem guzik BT dłużej niż 5 sekund aż do momentu gdy ikona zaczęła mrugać, wtedy włączam w telefonie BT i wyszukuje urządzeń i jest..

0
  • #16 21 Kwi 2009 19:17
    bemol666
    Poziom 2  

Próbowałem na E51 i nic mi nie migało w radiu. Ale spróbuje potem ponownie... :/

0
  • #17 01 Cze 2009 19:45
    bemol666
    Poziom 2  

Niestety, ale nic ! Próbowałem już z różnymi SE i swoją E51. Trzymam i 3 sekundy i 5 sekund... W Media Markt z obsługi osoba też nie dała sobie rady z tym radiem. Nie mruga mi wcale diodka. Albo trzymam 5 sek i jest, albo znowu 5 sek i nie ma. Innej opcji nie ma. Nawet znajomy, który robił w lombardzie próbował ze swoim "doświadczeniem", ale nie podziałało :\ Help ?

0
  • #18 01 Lip 2009 16:22
    dyzioxl
    Poziom 2  

Przytrzymaj z 10 - 15 sek najpierw się włączy a po chwili zacznie mrugać. I wtedy szukaj w telefonie urządzeń. Jak telefon znajdzie podajesz kod 4xnic i powinno banglać.

0
  • #19 27 Lip 2009 13:21
    bemol666
    Poziom 2  

Nie bangla niestety... A nie mam kiedy do Sony Centrum tyłka ruszyc.

0