Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz: 500-700 zł, kolumny: 1000zł .......

pasta271 27 Sie 2008 16:35 2553 3
  • #1 27 Sie 2008 16:35
    pasta271
    Poziom 9  

Witam!
    Chce przenieść się z mojego obecnego "systemu audio":
    Źródło dźwięku: gramofon OMNITRONIC BD-1350 z wkładką gramofonową ORTOFON 5 E OM
    Wzmacniacz: Sony TA-FE330R
    Kolumny: STX F-80
    pokój: kilkanaście m2 (<15)

Przyznam ,że myślałem że będzie to lepiej grało jednak mam wrażenie że moja stara mini wieża JVC gra o wiele wiele lepiej. Ten system może dobry dla kogoś to lubi głośno i nic poza tym.

Powoli pozbywam się tego zestawu, zostawię tylko gramofon OMNITRONIC BD-1350 (może wymienię w nim wkładkę na jakąś lepszą).

Jeżeli chodzi o wzmacniacz to chcę przeznaczyć na niego 500-700 zł używany chyba że kupował bym nowy to mógłbym przeznaczyć powyżej 1000 zł (ale musiałbym poczekać 2,3 miesiące). Czy opłaca się kupować nowy, czy zyskam tylko ładniejszy wygląd?
    Muzyka jakiej słucham to głównie drum and bass z vinyli.
    Trochę poczytałem i zastanawiam się nad tymi wzmacniaczami:
    NAD C315BEE
    NAD C320BEE
    NAD C325BEE
    DENON PMA-500AE
    DENON PMA-700AE
    Marantz PM4001
    Marantz PM4400
    Marantz PM6002
    Marantz SC-80

Oczywiście mogą być inne czekam na wasze sugestie i propozycje, cenne opinie.

Jeżeli chodzi o kolumny to chcę na nie wydać około 1000 zł (_+ 200zł) za parę. Chcę kupić raczej jakiś monitory z większym basem (specyfika vinyli jaki i gatunku muzyki której słucham) myślałem o:
    Paradigm (Atom Monitor v.5, Performance TITAN v.4)
    Oczywiście do tego jakiś standy coś ala Premier S-30 jednak tutaj liczę na waszą pomoc kompletnie nie wiem jak dobrać standy do danych kolumn (czym mam się kierować).

Najpierw chcę kupić wzmacniacz potem jak już będę miał jakieś wybrane kolumny pójdę z moim wzmacniaczem do jakiegoś salonu audio i odsłucham wcześniej wybrane kolumny (mieszkam we Wrocławiu więc myślę że z salonem nie będzie problemu)

0 3
  • #2 27 Sie 2008 17:10
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z używanych w przedziale 500-700 polecam cambridge audio a500.
    Bardzo przyzwoity wzmacniacz. Sądzę, że powinieneś być z niego zadowolony. Przyzwoity jest również NAD 325. Marantzów wymienionych niżej nie kupowałbym. Może poszukaj starszego 66KI lub jeśli potrzebujesz "mocy" 80. Denony do serii 700 nie są warte uwagi.

0
  • #3 28 Sie 2008 11:36
    exsta
    Poziom 10  

Witam, moim zdaniem żeby sprzęt był dobry nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Wystarczy, zastanowic, jaki sprzęt najlepiej gra nie ważne ze on jest używany czy nowy. Używany sprzęt tez dostaniemy w dobrym stanie tylko trzeba poszukać okazji. A nie wiem czy warto na nowy sprzęt wydawać 1,5 tys. zł, jeśli sprzęt podobnej mocy i nawet lepszy tylko ze używany możemy dostać w cenie do 500 zł
    Przechodząc do wyboru wzmacniaczy polecałbym „Technics`a” jest on tani i bardzo dobry, cieszy się niewielkimi zniekształceniami dźwięku, osobiście korzystam z modelu SU-V560 i jestem z niego zadowolony. Wzmacniacze, które ja bym polecił w cenie do 700 zł to modele z serii Technics`a SU- V…. Są one tanie i maja dobra jakość dźwięku oraz są wyposażone w dosyć spory zapas mocy RMS.
    Na poniższym linku znajdziesz przydatna pewnie tobie tabelę z modelami podane, są tam moce dla konkretnego modelu, moce RMS itp.

Warto zobaczyć, www.vintagetechnics.stereomanuals.com/integrated/index.htm

O kolumnach, krotko wybrałbym Altusy 300 (nowe), każdy wie, że są dobre i zmieścisz się w cenie do 1200 zł. Wziąłbym tez pod uwagę Altusy 140. Na pewno będziesz cieszył się dobra jakością dźwięku i możesz tez posłuchać głośno muzykę.

0
  • #4 03 Wrz 2008 16:07
    J.Jerry
    Poziom 2  

NAD C325BEE, DENON PMA-700AE zostawiłbym te, ponieważ są wydajne i niezawodne. wypróbuj jeszcze Harmana kardona wzmacniacz (np. HK970) lub amplituner.
    Można kupić używany, ale kto sprzeda tanio dobry wzmacniacz..?

0