Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można zainstalować Operę Mini na komputerze?

27 Sie 2008 16:36 5160 9
  • Poziom 26  
    Witam. Ze względu na to, że internet po iPlusie chodzi mi jak stara d... zastanawiam się nad mozliwością zainstalowania Opery Mini. Czy jest to możliwe? Po prostu Firefoxy, Opery, Internet Explorery wysiadają przy takim dostępie do netu. Serwery się resetuja i po dłuższym oczekiwaniu zostaję z niczym. A na telefonie działa to elegancko.. Więc moze by emulować telefon na kompie? i tak przeglądać???
  • Poziom 16  
    Są programy do emulowania midlet'ów java, takich jak sie instaluje na komórki ale nie używałem nigdy żadnego, musisz poszukać jakiegoś. Aplikacja na pewno się odpali ale nie wiem czy będzie łapać internet z komputera jednak mam nadzieje że pomogłem ;).

• Poziom 26  
    Pomysł głupi. W Operze możesz powyłączać wszystko co się da (javę, flash, obrazki) i powinno chodzić lepiej. Na stronie www.operamini.com/demo masz emulator, możesz też najpierw wejść na jakąś stronę a później wybrać z zakładek dodany wcześniej link o treści
    Code:
    javascript:document.location='http://www.operamini.com/demo/?url='+escape(document.location);

co spowoduje otwarcie tej strony w Operze Mini bez konieczności wpisywania jej adresu w symulatorze. Były też kiedyś jakieś strony filtrujące treść ze zbędnych śmieci, przydatne przy korzystaniu z internetu na PDA, dawały surowy wynik i co najważniejsze konwersja odbywała się nie na PDA tylko na ich serwerze, dzięki czemu nie pobierało się zbędnych danych (wymieniony emulator działa chyba na tej samej zasadzie) ale nie pamiętam adresów.
  • Poziom 26  
    Kolego pisząc, że pomysł jest głupi nie znasz tematu. Korzystając z OperyMini ZAWSZE mam internet. Przy podłączeniu do komputera jest loteria. I to taka, że szok.
  • Spec od komputerów
    keseszel - a ty znajac temat, czemu zakladasz tematu tutaj? Moze idz do wrozki, ktora ci powie co za "serwery sie resetuja".
  • Poziom 26  
    No tak, ale czemu korzystając z komputera " serwery się resetują ". Korzystając z telefonu serwery jakoś nie lubią się resetować... Dziś korzystam z internetu, wczoraj musiałem odpuścić... Albo pisać na komórce- koszmar... Bywa, że na komórce mam 1 kreskę (antena), a korzystając z komputera 4-5 i łącze pada. Myślałem, że to wina poziomu sygnału. Fakt , ma znaczenie ale bez przesady... Dlatego wykombinowałem sobie, że taka kombinacja ( MiniOpera na komputerze ) oszuka ;-) te serwery. Na pomocy technicznej to dostaje różne dziwaczne odpowiedzi :-( w zależności od "obcykania" informatorów. Nawet wróżce bym zapłacił ;-) byle rozwiązać ten problem.. A, ostatnio dowiedziałem się o jakimś optimizerze od pomocy techniczne. Najśmieszniejsze jest to, że w pomocy technicznej nie wiedzą za bardzo o tym optymizerze ...
  • Moderator Samochody
    Nie wiem czy używasz komórki czy modemu PCMCIA/USB.
    Tak czy inaczej - jeśli to telefon łączący się po BT lub kablem z komputerem powinien leżeć anteną do góry (wyświetlaczem do blatu), sygnał nie musi być silny ale musi być stabilny - komórka nie powinna się przełączać między BTSami w czasie połączenia.

Osobiście używałem iPlusa z modemem PCMCIA i co prawda opóźnienie były spore, ale chodziło to całkiem szybko (download na poziomie 70kB/s /po HSDPA/), Orange z komórki po BT też chodzi przyzwoicie, choć mam N6230i, czyli max to EDGE.

Rozważ więc zakup dodatkowej anteny do modemu/telefonu.
  • Poziom 16  
    Tak jak teraz przeczytałem ... powiedz może jaką masz komórke. Wiem że są jakieś kombinacje żeby korzystać na komórce z internetu na komputerze. Tylko teraz pytanie, czy warto płacic za internet który nie działa? pomyśl może nad zmianą operatora. Nie znam sie na tym ale to chyba najrozsądniejsze. Popatrz w internecie na co ludzie narzekają, co wielbią. Era czy orange, pewnie jest jeszcze coś. Mam nadzieje że drogo nie płacisz za taki internet.
  • Poziom 22  
    ok, wiec mam dla Ciebie rozwiazanie zaczerpniete z problemow ktore sa na komorkach z hsdpa:

wylacz je i sprawdz czy problem dalej istnieje, prawdopodobnie opisany problem to wina proby przelaczania sie modemy na "szybszy" nadajnik ktory ma slabszy zasieg, dlatego nastepuja takie problemy,

polecam wylaczenie hsdpa i sprawdzenie czy problem dalej wystepuje,

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Motorola V3xx. Brak możliwości podłączenia anteny zewnętrznej. Usługa iPlus dołączona do abonamentu koszt 60 PLN. Możliwość wyłączenia w dowolnym momencie. Testowałem na wykupowaniu pakietów, chodziło całkowicie znośnie.