Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 806 2.0l turbo+gaz- trudności z pracą silnika

gzresieknysa 27 Sie 2008 17:09 1355 0
  • #1 27 Sie 2008 17:09
    gzresieknysa
    Poziom 20  

Witam!
    Auto jak w temacie problem dotyczy głównie ruszania.
    Auto pali w miarę dobrze ,wkręca się na obroty (do odcięcia) ,wolne też są normie.
    Problem głównie dotyczy samego ruszania, otóż jak puszczam sprzęgło to auto zdycha ,i nie warzne z jakich obr. bym to robił i nie ma różnicy na wstecznym czy na 1.
    Usunąłem wcześniej dwie niesprawności w tym aucie ,a były to; złe masowanie silnika, wymieniłem przewód masy (aku-buda, aku-skrzynia) i druga niesprawność to wężyk podciśnienia na czujnik podciśnienia (Ten w sterowniku). Wcześniej auto gasło na wolnych (brak pomiaru ciśnienia w kolektorze no ale to już wyeliminowałem i auto trzyma wolne).
    Sprawdzone zostały; filtr paliwa , rozpinałem wydech aby wykluczyć uszkodzenie katalizatora, jednak brak efektu, podmiana czujnika położenia wału-brak efektu, odpięcie instalacji gaz. i zmostkowanie przewodów od wtryskiwaczy w złączu od ster. gazowego-brak efektu.
    Usterka występuje na zimnym i na ciepłym silniku.
    Auto zachowuje się jakby miało zatkany dolot (tu też sprawdzałem), po prostu dusi się. Ponowne wciśnięcie sprzęgła nie powoduje ,że silnik stabilizuje obr. tylko zdycha.
    Cóż to może być według Szanownych Kolegów?
    Dodam ,że na gazie jest to samo i nie ważne czy silnik jest obciążony czy nie (koła w górze i jak się rusza to też zdycha, po takim przypadku trzeba trochę pokręcić aby zapalił i zdarza się ,że nie wejdzie odrazu na obr. tylko ma "przyduszenia").

Dodatkowo auto potrafi zgasnąć podczas włączania klimy, oraz na luzie (silnik pracuje) podczas przepychania auta.

Pozdrawiam
    Grzesiek

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo