Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwersja VHS-C ---> DVD

Czarniok 27 Aug 2008 18:18 6281 5
    Czarniok
    Level 11  
    Witam!

Mam za zadanie przegrać dwie półgodzinne kasetki VHS-C na DVD w możliwie dobrej jakości.

Cały dzień dzisiaj męczę się z tym, ale jako efekt końcowy zawsze otrzymuję film, który zacina się i jest w nim efekt "gubienia klatek". Próbowałem z różnymi kodekami, najlepszy efekt uzyskuję przy standardowym MPEG1, jednak tylko i wyłącznie przy rozdzielczości 352x288 PAL, Video Compression Mode ustawionym na 600 i Target Data Rate: 3000 Kbps, Frame Rate: 25.

Gdy modyfikuję powyższe ustawienia zmieniając rozdzielczość na 720x576 PAL, powstają powyższe objawy.

Mogę jeszcze bawić się z formatem Windows Media Video Compression, ale nie o to przecież chodzi, bo tam film jest w miarę w porządku, ale rozdzielczość to również 352x288.

Jakiego kodeka powinienem użyć, aby wszystko było dobrze? Czy jest na to jakiś sposób? Może użyć innego programu, który mniej obciązy procesor?

Dodam jeszcze, że pracuję na dość starym sprzęcie:
    Code:
    Procesor: Intel Celeron 1200 MHz

RAM: 384 MB RAM
    Grafika: Radeon 7000
    Tuner TV: WinFast TV 2000 XP Expert
    Oprogramowanie: WinFastPVR

Z góry dziękuję za pomoc :)
    mietekn
    Level 35  
    Jeśli masz dostatecznie dużo miejsca na dysku i jest taka opcja to zgrywaj film bez kompresji. Powinien wyrobić się ze zgrywaniem klatek. Dopiero tak utworzony plik przekonwertuj by miał kompresje MPEG.
    Czarniok
    Level 11  
    Niestety to jest z wiadomych względów niemożliwe :)

Poza tym próbując wykonac plik bez kompresji mój komputer zawiesza się niemiłosiernie...
    asterix27
    Level 19  
    Zapomnij że na takim sprzęcie cokolwiek zrobisz. Ja zgrywałem i kompresowałem filmy z kaset VHS za pomocą VD i kodeka DivX do obrazu, rozdzielczość 800x600, dźwięk bez kompresji.
    Materiał 3 h zajmował około 4 GB, ale wyszło bardzo ładnie (1 kaseta VHS 3 h = 1 płyta DVD)