Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 2.0HDi Antipollution fault!! Proszę o pomoc...

kyzior 27 Sie 2008 20:53 5968 3
  • #1 27 Sie 2008 20:53
    kyzior
    Poziom 9  

Witam, niedawno zakupiłem Citroena Xsare II 2.0 HDi z 2002r. Autko ma przejechane 160000km. Wszystko był ok aż do wczoraj. Podczas wyprzedzania poczułem szarpnięcie i przy zmianie biegu zauważyłem że obrotomierz jest na full. Zatrzymałem się i silnik wył, na wyświetlaczu pojawił się komunikat antipollution fault i zaświeciła się lampka diagnostyki silnika. Pedał gazu w podłodze silnik wyje a ja nie wiem co zrobić, po chwili obroty sie uspokoiły i wszystko było ok. na jakieś 5sek. Nagle znowu obrotomierz się zamknął i silnik zawył, włożyłem stopę pod pedał gazu i pociągłem go w górę i po tej operacji wszystko ustąpiło. Myślałem że to może chwilowe ale dzisiaj zrobiło się to samo. Troszku boje się jeździć z takimi fochami cytryny, jeśli tylko ktoś wie co to może być to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

0 3
  • #2 27 Sie 2008 21:10
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 27 Sie 2008 21:15
    romoo
    Użytkownik obserwowany

A jak Ci na światłach doda gazu???

1
  • #4 27 Sie 2008 22:05
    kyzior
    Poziom 9  

No właśnie w tym problem że to się dzieje tylko jak dynamicznie chce wyprzedzić. Zupełnie tak jak by się wieszał pedał gazu...

Dodano po 4 [minuty]:

Może ktoś wie ile będzie kosztowała wizyta w serwisie i podpięcie do kompa i diagnoza??? Dzięki za odpowiedź.

0